Saraykent İlçesine 26 Ağustos-25 Ekim tarihlerindeki 105. Dönem Kaymakamlık Kursu'nu başarı ile tamamlayarak İçişleri Bakanlığı'nın oluru ile 28.10.2019 tarihinde Saraykent Kaymakamı olarak görevine başlayan Ömer Tuğrul Kundakçı, ilçe genelindeki eğitim kurumları hakkında brifing almak üzere kurum ziyaretlerine başladı.
Kundakçı'dan Halk Eğitim Merkezine ziyaret

Eğitim kurumu ziyaretlerine Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nden başlayan Kundakçı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hidayet Ceylan ile birlikte burada görev yapan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Adem Şahin ve Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Elif Yağcı'dan kurumun iş ve işleyişi hakkında önemli bilgiler aldı. Kundakçı, daha sonra halk eğitim merkezi müdürlüğünün fitness salonu, müzik, halı-kilim ve bakır işleme atölyeleri, teşhir salonu, bilgisayar laboratuarı ve yapımı bu yıl tamamlanan çok amaçlı toplantı salonunu gezdi. Yapılan ziyaret esnasında aktif olarak devam eden kurslardaki usta öğretici ve kursiyerlerle sohbetler ederek onların ihtiyaçlarını belirleyen Kundakçı, yapılması planlanan kurslar ve projeler hakkında da bilgiler aldı.
Saraykent İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Orhan Ergün Çağlıyan ve Yasin Gürsoy’un taşımalı servis şoförlerini bilgilendirme konulu toplantısına katılan Kaymakam Kundakçı, burada servis şoförlerine yönelik yapmış olduğu konuşmasında özellikle öğrenci güvenliğinin altını çizerek, " değerli servis şoförlerimiz, icra ettiğiniz görevin yavrularımızın en önemli önceliği olan can güvenliği ile alakalı olması sebebi ile devlet yetkilisi olarak bizlere ve servis şoförü olarak sizlere çok önemli görevler düşmektedir. Bu bilinçle omuzlarımızda taşıdığımız bu ağır sorumluluğun gereği olarak işimizde hiçbir tedbiri elden bırakmamalıyız. Gerek kolluk kuvvetlerimiz gerekse de Saraykent İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce sizlere rutin olarak yaptığımız araç denetimlerinde tespit ettiğimiz eksiklikleri en kısa sürede tamamlayıp yolunuza devam etmeniz sizler açısından en doğru bir adım olacaktır. Diğer bir konu ise bakanlık tarafından belirli periyotlarda güncellenen taşıma yönetmeliğini sizlerinde çok yakından takip ederek bu yönetmeliğe uygun olarak araçlarınızı restore etmelisiniz" ifadelerini kullandı.

 

Yorumlar