Milletvekili Sedef, vatandaşın dert ve dileklerini dinlerken, mecliste de takipçisi oluyor
‘Memleketine sevdalı milletine vefakar’

Yozgat’ta ülkücü camianın önemli isimlerin başında gelen ve uzun yıllar ülkücü camianın neferi gibi hizmet eden MHP Yozgat Milletvekili Ethem Sedef, memleketine sevdalı, milletine vefakar olmaya devam ediyor.
Yozgat siyasetinin son dönemlerde yetiştirdiği ve Türkiye siyasetine sunduğu MHP Milletvekili Ethem Sedef’in çıkışı dikkat çekiyor.
MHP Yozgat Milletvekili Ethem Sedef, Yozgat’ta MHP’nin saflarını sıklaştırmasında önemli misyonlar üstlenirken şimdi de uzun yıllar MHP’nin kalesi olan Yozgat’ı yeniden ayağa kaldırmak ve Yozgat halkına hizmet için yoğun gayret gösteriyor.
Zor günlerin ülkücüsü olan, ocak kültüründen yetişen ve Ülkü Ocaklarında uzun yıllar başkanlık yapan, MHP Merkez İlçe, MHP İl Başkanlığı görevlerini yürüten ve son olarak MHP milletvekilliği yapan Ethem Sedef, Yozgat’ın meclistesi sesi olmaya devam ediyor.
MHP’DE İL KONGRESİNE HAZIR
MHP Milletvekili kimliğiyle Yozgat siyasetinde önemli bir yer edinen Sedef, teşkilat kongrelerinde de etkinliğini yansıttı.
MHP’de il kongresi 18 Ekim 2020 Pazar günü gerçekleştirilecek. Ülkücü camianın toy günü olacak kongrede gözler yine MHP Milletvekili Sedef’te olacak.
MHP Milletvekili Sedef, ilçe kongrelerinin birlik, beraberlik ve coşku içerisinde tamamlandığına değinerek, il kongresinin de ülkücülere yakışacağını belirtti.
Sedef, “Büyük fedakârlıklarla görevine devam eden, aldığı üç hilali sancağı daha yükseğe taşıyan, görevini layıkıyla yerine getiren mevcut il Başkanımız Ferhat Altan Bey’in de açık desteğini verdiği il başkanı adayımız eski merkez ilçe başkanımız Tekin Irgatoglu’dur.
Milliyetçi Hareket Partisi tek yürektir. Ülkücü hareketin her Toy’u Birlik ve beraberliğin nişanesi olmaktadır. 18 Ekim 2020 Pazar günü gerçekleştirilecek olan il kongremizde “İstiklal için birlik, İstikbal için dirlik. Kazanan Türkiye olacak” sloganı ve heyecanı ile kongremizi yapacağız” dedi.
TEDBİRLER ALINACAK
Milletvekili Sedef, koronavirüs salgınına dikkat çekerek, kongrede önemlerin alınacağını ifade etti.
Milletvekili Sedef, “Kongrelerimizde, salgın dolayısıyla alınan tedbir ve sağlık kararlarına harfiyen uyulması için az sayıda davetli ve kongre delegelerimiz ile temizlik, maske ve mesafe kuralına eksiksiz riayet ederek gerçekleştirmeyi planlamaktayız. İnşallah bu lanet salgın ülkemizin yoğun gayretleri ile bertaraf edilecek ve eski coşkulu günlerimize döneceğiz.
Bu vesileyle tekrar ifade etmek istiyorum; Görevini layıkıyla yerine getiren il başkanımız Ferhat Altan’a partim ve teşkilatlarımız adına teşekkür ederken yeni aday olan, birlikte çalışacağımız kardeşim, dava arkadaşım Tekin Irgatoğlu’na başarılar diliyorum.
Kongre sürecimizde partimize ve davamıza gönül ve emek vermiş tüm dava arkadaşlarımız kendilerine verilecek her türlü görev için donanımlı ve hazırdır. Genel Merkezimizin almış olduğu karar gereği, ilçe teşkilatlarımız kongrelere gidilmiş olup, 14 ilçe teşkilatımızda yeni başkan ve yönetimleri ile yolumuza devam ediyoruz.
Sayın Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli’nin ifadesiyle ‘’Millet iradesi yalnızca Allah’ın himayesine girer, bunun dışındaki her himaye, her vasilik ya yıkılacak ya da imha edilecektir.’’ Allah birliğimizi beraberliğimiz bozmasın diyorum. Sözümüz söz, duruşumuz nettir, kazanan Türkiye ve Yozgat olacaktır” ifadelerini kullandı.
MEMLEKETİNE SEVDALI
MİLLETİNEVEFAKAR
MHP Milletvekili Sedef, her fırsatta Yozgat’a gelerek vatandaşlarla buluşuyor.
Milletvekili sedef, Meclis çalışmaları dışında mümkün olduğu kadar Yozgatlı vatandaşlarla bir araya gelmeye gayret gösteriyor.
Milletvekili Sedef, “Kongre sürecimizde 14 ilçemizde hemşerilerimiz ile buluştuk, kucaklaştık. Sıkıntı ve dertlerini dinledik. Çözülebilecek sıkıntılarına anında müdahale ettik, Meclis gündemine getirilmesi gereken konuları ise notlarımıza aldık ve inşallah yine Yozgat’ı Mecliste konuşup dikkatlere sunacağız” ifadelerini kullandı.
TÜRK MİLLETİNİN ŞAKASI YOK
Milletvekili Sedef, son dönemlerde Türkiye’yi etkileyen iç ve dış sorun alanlarının ivme kazandığını, bununla birlikte içerik ve istikametinde tehlikeli değişimler yaşandığının gözlemlendiğine vurgu yaptı.
Küresel ve bölgesel tansiyondaki artışın kaygı verici seviyede olduğuna değinen Milletvekili Sedef, “Ayağımızın altında dolaşanın akıbeti ezilmektir. Akdeniz’de provokasyon yapanları bekleyen makus son ataları gibi çırpına çırpına boğulmaktır. Kara sularımızdaki pervasızlıkların nihai sonucu batıştır, denizin dibidir. Türkiye’yi Akdeniz’den çıkarmaya, Anadolu coğrafyasına kıstırmaya ve sıkıştırmaya hiçbir ülkenin gücü yetmeyecektir. Türk milleti korsan ve düşman niyetleri yeri gelirse nefesiyle, yeri gelirse kanıyla, canıyla bertaraf edecektir.
Can gardaşımız Azerbaycan ise Ermeni zalimi tarafından işgal edilen topraklarının azatlığı için bir mücadeleye girmiştir. Sayın Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli Beyefendi’nin de dediği gibi ‘’Can Azerbaycan durmayacak, zulmün kökünü kazıyacaktır. İhanetin hesabı sorulacaktır. Kanımızla yanlarındayız. Varlığımızla arkalarındayız.’’
Böyle bir sıkıntılı dönemde Milliyetçi Hareket Partisi; ilimizde ve Türkiye’de toplumsal barış ve istikrarın devamı için elini taşın altına koymuş, siyasi uzlaşma hamleleriyle işleyen yeni bir yönetim modelinin öncüsü olmuştur.
Cumhur İttifakı Türkiye’nin ekonomik menfaatlerini, milli birliğini, tarihsel haklarını, toplumsal huzurunu, iç barışını, bekasını, refah ve zenginliğini temine kararlı ve yeminlidir. Geleceğin temeli Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle atılmıştır” şeklinde konuştu.

Yorumlar