Sorgun Belediyesi, ihtiyacı olan herkesin yanında olmaya devam ediyor. Pek çok farklı projeyle her derde deva her yaraya merhem olmak için gayret gösteren Sorgun Belediyesi, yaşlı ve hasta olan ihtiyaç sahipleri için evlere yemek servisi uygulaması başlattı.
Muhtaçları yalnız bırakmıyor

Sorgun Belediye Başkanı M. Erkut Ekinci,“ Ramazan ayında geleneksel hale gelen iftar soframızı yine kurduk ve tüm vatandaşlarımız ile iç içe iftar yapıyoruz fakat iftar soframıza gelemeyen sağlığı yerinde olmayan, kimsesi olmayan bakıma muhtaç vatandaşlarımızın da güzel bir ramazan geçirmelerine yönelik evlerine sıcak yemek hizmeti başlattık. İstedik ki bizimle aynı sofrada olamasalar da evlerinde sıcak yemekleri olsun, kapılarını kimse çalmasa da biz çalalım gönül gönüle bir ramazan geçirelim. Bu sebeple belediyemizin sosyoloğu adres tespiti yapıyor ve yerinde inceleme ile sağlık problemi olan, bakacak kimsesi olmayan, yardıma muhtaç vatandaşlarımıza Ramazan ayı boyunca iftarlıklarını evlerine götürüyoruz ”dedi.
Yeni uygulamayla evinde yemek yapamayacak durumda olan hasta ve yaşlıların sorunu da bizzat evlere yemek servisiyle çözüldü. Belediye yemekhanesinde pişirilen yemekler, belediye personeli tarafından ihtiyaç sahibi hasta ve yaşlıların evlerine kadar götürülerek teslim ediliyor.

Yorumlar