Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Yozgat Bozok Üniversitesi’ni tercih ederek eğitim-öğretime başlayan öğrencilerle tanışmak ve sohbet etmek amacıyla düzenlenen oryantasyon programı kapsamında sırasıyla; Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu ve Yerköy Adalet Meslek Yüksekokulu öğrencileri ile bir araya geldi.
MYO öğrencileri Karadağ ile buluştu

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda konuşan Karadağ;“Yozgat Bozok Üniversitesi ailesinin birer ferdi olarak sizleri aramızda görmekten mutluluk duyuyoruz. Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü olarak yükseköğrenim hayatınızı bizimle birlikte geçirmenizden dolayı onur duyduğumu ifade etmek isterim” dedi.
İş gücü açısından, sektörel anlamda gelişip büyümede meslek yüksekokullarına kesinlikle ihtiyaç duyulduğuna dikkat çeken Karadağ, bu anlamda ön lisans programlarını önemsediklerini dile getirerek;“Genç ve dinamik akademik kadromuzla sizleri en iyi birikim ve donanımla sektöre hazırlamak için çalışıyoruz. Yozgat Bozok Üniversitesi olarak heyecanımızı ve amatör ruhu hiçbir zaman kaybetmeyeceğiz. Geleceğin Türkiyesinde söz sahibi olacak siz gençleri donanımlı şekilde yetiştirerek hayata hazırlayacağız” dedi.
Rektör konuşmasının sonunda Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Aşçılık Programı öğrencileri tarafından hazırlan yeni akademik yıl pastasını kesti.
Karadağ daha sonra Yerköy Adalet Meslek Yüksekokulu’nda düzenlenen oryantasyon programında öğrencilerle bir araya geldi.
Karadağ oryantasyon programında yaptığı konuşmada ;“Adalet mülkün temelidir düsturuyla, değişik kademelerde ve birçok alanda verilen adalet hizmetlerinde özellikle yargı hizmetinde temel hukuk bilgisi almış, uygulamaya dönük bilgilere sahip, geleceğin Türkiye’sinde söz sahibi olacak nitelikli ve donanımlı gençler yetiştirilmesi anlamında önemli bir yüksekokulumuz” dedi
Rektör, yargı sahası başta olmak üzere kamu ve özel sektörde ihtiyaç duyulan alanlara yönelik nitelikli eleman yetiştiren Adalet Meslek Yüksekokulumuz, Adalet, Ceza İnfaz ve Güvenlik Hizmetleri ile Sosyal Güvenlik bölümleriyle tercih edilebilir Meslek Yüksekokulları arasında gözde ve ilk sıralarda yer aldığını söyledi.
Yerköy'e yeni Adalet Meslek Yüksekokulu binasının kazandırmak için planlama yapıldığını ve gerekli çalışmalara başlandığını belirten Karadağ;“İnşallah binamızı tamamlayıp hizmete açtığımızda gerek akademik ve idari personel gerekse de öğrencilerimiz adına daha modern şartlarda eğitim ve öğretim sürdürmelerine olanak sağlayacağız” dedi

Yorumlar