İNFAK Derneği Yozgat Şube Başkanı Ömer Yağmur, Netflix’te yayınlanan programlara tepki göstererek, RTÜK ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’nı göreve çağırdı.
Netflix toplum değerleriyle oynuyor

İNFAK Derneği Yozgat Şube Başkanı Ömer Yağmur, Netflix’in daha önce 9-10 yaşlarında iki kız çocuğun yakınlaştığı bir çizgi filmi yayınlandığını hatırlatarak, gençlik dizisi adı altında öğrenci ve öğretmenin ilişkiye giren bir diziyi yayına koyarak, ahlaksızlığa imza attığını söyledi.
Yağmur açıklamasında şunları kaydetti:
“Son günlerde tüm dünyaya yayılan salgın nedeniyle “Evde Kal” Çağrısına halkımızın büyük bir kısmı uymuş ve sosyal İzalasyonu tercih etmiştir. Bu dönemde evde vakit geçiren halkımızı sosyal medya ve TV ile daha fazla vakit geçirir olmuş bu platformlarla daha fazla etkileşim haline girmiştir.
İşte bunu fırsat bilen ahlaksız bir Çevrimiçi abonelik servisi olan Netflix daha önce çocuklar için yayınladığı bir çizgi filmde 9-10 Yaşlarındaki iki kız çocuğunu yakınlaştırmış, yayınladığı her yabancı dizide LGBT’ye ait bir karakter barındırarak bu kesime mesaj yollamıştır. Aynı grup şimdide Sözüm ona yerli bir gençlik dizisi ile yeni bir ahlaksızlığa yeni bir skandala imza atmaya hazırlanmaktadır. “Aşk 101” Adlı diziyle hem sınıf ortamında Öğrencisi ile ilişkiye giren bir öğretmeni canlandırarak Eğitim sistemimizi karalamakta hem de Osman adlı eşcinsel bir karakteri dizide barındırarak bu alana gençleri teşvik etmektedir. İslam’ın en büyük kutsallarından olan Ramazan Ayının İlk gününde Dizinin yayına girmesi ve İslam tarihinde haya ve edep deyince akla gelen Hazreti Osman’ın adını Bu hayasız karaktere verilmesi asla tesadüf değildir.
Bizler İnfak Derneği olarak RTÜK ve Kültür ve turizim bakanlığını Acilen göreve çağırıyor ve bu dizinin yayınlanmasına engel olunmasını talep ediyoruz. Ayrıca bu konulara hassasiyet gösteren ve üyeliği bulunan tüm kardeşlerimizi derhal Netflix Üyeliklerini iptal etmeye davet ediyoruz.”

Yorumlar