Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ilk Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, yurt içi ziyaretinin ilkini baba ocağı olan Yozgat'a gerçekleştirdi. 28 Temmuz Cumartesi günü gün boyunca ilimizde ziyaretlerde bulunan Oktay, valilikte başlayan gezisini akşam yemeği ile tamamladı.
Yozgat'ta bir dizi ziyaretlerde bulunan Fuat...

OKTAY BABA OCAĞINA GELDİ

Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ilk Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, yurt içi ziyaretinin ilkini baba ocağı olan Yozgat'a gerçekleştirdi. 28 Temmuz Cumartesi günü gün boyunca ilimizde ziyaretlerde bulunan Oktay, valilikte başlayan gezisini akşam yemeği ile tamamladı.
Yozgat'ta bir dizi ziyaretlerde bulunan Fuat Oktay'ın ilk ziyareti Hükümet Konağı'na oldu. Sonrasında Belediye Başkanlığı, AK Parti binasına giden Oktay, Yozgat Belediyesi Büyük Sinema Kültür Merkezi'nde sivil toplum örgütleri ve vatandaşla buluştu. Şehit ailesi ziyareti sonrasında akşam yemeği programına katılan Oktay ziyaretlerini tamamladı.
"HEMŞERİLERİMLE OLMAK AYRI BİR GÜZELLİK"
Anayasa Komisyonu Başkanı ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, Yozgat Milletvekilleri Yusuf Başer, İ. Ethem Sadef, Ali Keven ve siyasi parti il başkanları eşliğinde Hükümet Konağı'nda Vali Kemal Yurtnaç'ı ziyaret eden Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay burada Valilik Şeref Defterini imzaladıktan sonra Yozgat'ta yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay,"Hemşerilerimizle, dostlarımızla burada görüşüyor olmak, sizlerle olmak apayrı bir güzellik. Hemen hemen son 16 yıldır yapılan işlerle ilgili ve öncesi bundan sonra da neler yapılabileceğiyle alakalı bir fikir teatisinde bulunduk" dedi.
"DAHA GÜZEL GÜNLERE KAVUŞACAĞIZ"
Sonrasında Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay Büyük Sinema Kültür Merkezi Salonu'nda düzenlenen 'Sivil Toplum Örgütleri ve Vatandaş ile Buluşma' programına katıldı. İl Protokolünün ve halkın katılımıyla gerçekleşen programın açılış konuşmasını Vali Kemal Yurtnaç yaptı.Yurtnaç," Yozgat her dönem mutlaka kabineden bakan çıkartan bir il. Şimdi ise hemşerimiz Sayın Fuat Oktay Beyfendi Cumhurbaşkanı Yardımcımız oldu. İlk ziyaretlerini ise doğduğu topraklara, memleketi Yozgat'a yaptı. Bu ziyareti yaparak bizleri onurlandırdı, gururlandırdı. Biz inanıyoruz ki Yozgat Sayın Cumhurbaşkanı Yardımcımızın tecrübelerinden çok faydalanacaktır. Sayın Cumhurbaşkanı Yardımcımızla, sayın bakanımızla ve milletvekillerimizle birlikte inşallah Yozgat daha güzel günlere kavuşacaktır" şeklinde konuştu.
"MİLLETİMİZE VERDİĞİMİZ SÖZLERİMİZ VAR"
Büyük Sinema Kültür Merkezi'nde Yozgatlılara seslenen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ise Türkiye'nin öz güveni sarsılmış bir ülkeden, bugün hakkını, hukukunu arayan, sadece kendi hakkı ve hukuku da değil, herhangi bir yerde masum varsa onun hakkını hukukunu arayan bir ülke olduğunu dile getirdi. Oktay," Yeni dönemde Cumhurbaşkanımızın talimatıyla başladığımız milletimize verdiğimiz sözler var. Türkiye ikinci şahlanış dönemine bu yılın sonuna kadar, bunu hissederek giriyor olacak. Her alanda, tarımda, sanayide, askeri alanda, ekonomik alanda bütün oyunlara rağmen bizzat şahit olacaksınız. Bunu gerçekleştiriyor olabilmemiz için Yozgat'ın buna katkı vermesi gerekiyor, başka şansımız yok." ifadelerini kullandı.
Program sonrası şehit ailesi ziyareti yapan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Galata Çamlık Otel'de yenen akşam yemeği ile Yozgat ziyaretini tamamladı.

Yorumlar