Memur-Sen Konfederasyonu Türkiye Buluşması’na Yozgat’tan da katılım sağlandı
Online Türkiye buluşması

Memur-Sen Konfederasyonu ertelenen 6. Türkiye Buluşması’nı pandemi nedeniyle online olarak gerçekleştirdi.
Memur-Sen Konfederasyonu Türkiye Buluşması’na Yozgat’tan da katılım sağlandı. Videokonferansa Memur-Sen İl Temsilcisi Kenan Şerefli, Sağlık-Sen Şube Başkanı Atakan Erciyas, Büro Memur-Sen Şube Başkanı Mehmet Pınarcı, Bem Bir-Sen Şube Başkanı Mehmet Şaşmaz, Diyanet-Sen Şube Başkanı Hamza Berker, Bayındır Memur-Sen şube Başkanı Mehmet Ali Gümüş, Birlik Haber-Sen Şube Başkanı Haydar Şahin, Kültür Memur-Sen Şube Başkanı Ahmet Elmalı, Toç Bir-Sen Şube Başkanı Kamil Koç katıldı.
AZERBAYCAN’A DESTEK
Memur-Sen 6. Türkiye Buluşmasında Türk ve Azerbaycan bayrakları bir arada dalgalandırılarak ‘İki Devlet, Bir Milletiz’ mesajı verildi.
Memur-Sen Genel Başkanımız Yalçın programda gerçekleştirdiği konuşmasına Azerbaycan ve İşgalci Ermenistan arasında yaşanan olaylara değinerek başladı. Yalçın, Azerbaycan’ın işgale karşı direndiğini ifade ederek “Topraklarındaki Ermenistan işgaline son vermek için büyük bir inanmışlık ve sarsılmaz bir kararlılıkla mücadele eden Can Azerbaycan’a ve kardeşlerimize cephede kudret, seferde mukavemet ve nihayetinde muzafferiyet niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.
2020’nin her açıdan tarihe kaydolacak gelişmelere sahne olduğunu vurgulayan Yalçın, Pandemi başta olmak üzere, depremler, sel felaketleri, yerel ve bölgesel çatışmaların arttığı bir yılı geride bırakmak üzere olduklarını söyledi.
KAMU GÖREVLİLERİ
FEDAKARLIK YAPTI
Pandemi tedbirleri nedeniyle uygulanan esnek mesaiye rağmen kamu hizmetlerinin aksatılmamış olması nedeniyle kamu görevlilerinin özverili ve fedakâr çalışmaları için teşekkür eden Yalçın, “Kamu hizmetlerine erişimin sınırlanmadığı fakat hizmet sunumuna yönelik personel, gün ve kurumsal potansiyelle ilgili sınırlamaların zorunlu olarak alındığı bir dönemi geçirdik. Bu noktada bütün hizmet kollarında ve kurum ve kuruluşlardaki üyelerimize ve kamu görevlilerine özellikle teşekkür ediyorum. Kamuya hizmet ve insana hizmet noktasında hiçbir aksaklığa izin vermediler, neden olmadılar” ifadelerini kullandı.
Geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirilen Kamu Personeli Danışma Kurulu Toplantısı’na da değinen Yalçın, pandemi ve kamu personel sistemi uygulamaları gündemiyle gerçekleştirilen toplantının eksik yönleri olduğuna dikkat çekti. Yalçın, toplantının gündemli olmasını doğru, tek gündemli olmasını eksik, gündemin tek taraflı belirlenmesini ise kurulun amacı boyutuyla yanlış olduğunu belirtti.
Memur-Sen Yozgat İl Temscilcisi Kenan Şerefli, koronavirüs tedbirleri kapsamında Türkiye buluşmasının bu yıl online olarak gerçekleştirildiğini aktardı.
Yozgat’tan sendika binasından katılım gösterdiklerine değinen Şerefli, Şimdiye kadar yürüttükleri çalışmaların bundan sonra da devam edeceğini söyledi.
Şerefli, “Üyesi, temsilcisi, şubeleri ve genel merkez yöneticileriyle bir bütün olan sendikalarımız ve konfederasyonumuzun, erdemli sendikal mücadelesi durmadan devam edecek, bizler de en güçlü şekilde bu mücadeleye destek olacağız” dedi.

Yorumlar