Başkan Köse, Ahilik haftasında STK'larla bir araya geldi
ORTAK PAYDA YOZGAT’A ORTAK AKIL YAKLAŞIMI

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, kentteki Sivil Toplum Kuruluşları’nın (STK) başkan ve yöneticileriyle istişare toplantısı düzenledi.
Yozgat’ta faaliyet gösteren kültürel, sosyal ve ekonomik alanda çalışmalarını yürüten bağlantılı kuruluşların temsil edildiği toplantıda kentin mevcut durumu ve geleceğe yönelik yapılabilecek çalışmalar konuşuldu ve fikir alışverişinde bulunuldu. Katılımın oldukça yoğun olduğu toplantı samimi ve sıcak bir havada gerçekleşti.
Belediye Başkanı Celal Köse, Ahilik Haftası dolayısıyla Meslek Odalarının temsilcileri ile bir araya geldi. Başkan Köse, meslek odalarının temsilcileri nezdinde tüm ahilerin Ahilik Haftasını kutladı.
Başkan Köse, “İyi ahlak, yardımseverlik, doğruluk, kardeşlik ve tüm güzel meziyetleriyle toplumu güzelleştiren ahilerimizin "Ahilik Haftası’nı tebrik ediyorum.Ahilik Haftası dolayısıyla; Meslek Odalarımızın kıymetli temsilcileri ile bir araya gelerek, haftalarını kutladık.Meslek odaları temsilcilerimizin değerli fikirlerinden istifade ederek, taleplerini dinledik. İnşallah, şehrimizin yerel dinamikleri ile istişare toplantılarımız sürecek, el birliği ile Yozgat’ımıza değer katmayı sürdüreceğiz” dedi.
Belediye Başkanı Köse, günümüzde sivil toplum kuruluşlarının çok büyük öneme sahip olduğunu ifade ederek, yerel yönetimlerin görevleri sadece yasalarla belirlenmiş rutin hizmetleri yerine getirmekle sınırlı olmadığını belirtti. Yozgat’ta faaliyet gösteren STK’ların hepsinin bir birinden değerli ve önemli olduğunu, görüş ve önerilerinin kendileri için yol gösterici olduğunun altını çizen Başkan Köse, “Yozgat’ın sosyal, kültürel ve ekonomik meselelerini çözmek veya çözümüne katkıda bulunmak, bu amaçla oluşturulacak kurullarda yer almak, öncü olmak ve toplumun tüm kesimleri ile birlikte sorunların ortadan kaldırılması yönünde hareket birliğini sağlamak yazılı olmayan görevlerimiz içerisindedir” diye konuştu.
Yozgat’ı ortak akılla yönetme gayretinde olduklarına değinen Başkan Köse, sivil toplum kuruluşlarının proje ve önerilerine açık olduklarını, imkânları ölçüsünde bu zamana kadar yanlarında oldukları STK’ların bundan sonra da yanında olmaya devam edeceklerini, Yozgat’ı sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte hizmet edeceklerine vurgu yaptı.
Başkan Köse "Sivil toplum örgütlerinde birliktelik sağlayabilmenin toplumun gelişimi açısından çok önemlidir. İnsanlar bir araya gelerek ortak paylaşımlarda bulunuyorlar. Ortak sorunlara çözümler üretmede örgütlü faaliyet etmek daha faydalıdır. Toplumun faydasına bir şeyler üretmek için birlikte hareket etmek daha kolay sonuç getirir. Şehri tek başına yönetmek değil, sivil toplum kuruluşları ile istişare etmek ve birlikte bir arada yönetmek bizim için önemli. Sivil toplum kuruluşlarımız bizim ulaşabileceğimiz en uç noktalara ulaşacak konumdalar. Şehrimiz büyüyor ve gelişiyor. Marka bir şehir oluşturmak istiyoruz. Bunu yaparken de tek başımıza değil, hep birlikte yapmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.
REŞİT ÜNAL

Yorumlar