Yozgat Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde tatil zamanları haricinde deyim yerinde ise yaprak kımıldamıyor.
OTOGARDA HAREKETLİLİK YOK

Resmi tatillerin uzun olduğu süreçler, Bozok Üniversitesi'nin eğitim başlama ve bitiş tarihleri ile sıcak günler haricinde otogarda hareketlilik yaşanmıyor.
ÖĞRENCİNİN PAYI BÜYÜK
Doğu ile batı arasında geçişte önemli bir güzergah olan ilimizde tatil günleri haricinde Şehirlerarası Otobüs Terminalinde fazla bir hareketlilik yaşanmıyor. Bozok Üniversite'sinin eğitime başlama ve bitiş tarihlerinde fazlaca hareket yaşanan terminalde aynı zamanda tatil günleri ve bayramlarda memleket ziyaretine gelen gurbetçi vatandaşlar sayesinde hareketlilik yaşanıyor. Otogarda bulunan firmaların çalışanları ve temsilcileri de yoğunluk dönemleri hakkında bilgi verdi.
"YAZ SEZONU İŞLERİ HAREKETLENDİRİR"
Otogarda firma temsilcisi olarak çalışan Burak Ünal belirli günlerde aşırı yoğunluklar yaşandığını söyledi. Ünal," Şu sıralar işler durgun ancak yaz sezonunun gelmesi ile hareketlilik başlar. Öğrencilerin sınavları bittikçe memleketlerine gidiyorlar. O dönemlerde terminalde yoğunluk artıyor. Ramazan ve kurban bayramında memleketine gelip akrabaları ve aile büyükleri ile bayram geçirmek isteyen vatandaşlar oluyor. Yada burada çalışıp da şehir dışına giden vatandaşlarımız oluyor. Normal zamanda işler durağan. Standart bir yolcu potansiyeli var" ifadelerini kullandı.
EN ÇOK YOLCULUK ANKARAYA
Firma temsilcisi Mustafa Samed Savaş ise ilimizin doğu ile batı arasında bağlantı noktasında olmasına rağmen taşınan yolcu sayısının az olduğunu dile getirdi. Savaş," Yozgat'tan bir çok ile yolcu taşıması var ancak tüm illere diren otobüsler yok. Çoğunlukla yolcularımız Ankara, İzmir ve İstanbul yolcuları. Kayseri'ye giden yolcularımızda var ancak en çok Ankara yolcumuz oluyor. Yıl içerisinde okulların tatil olması, bayram zamanları gibi özel günler haricinde standart müşteri sayısı var. Doğu ile batı arasında geçen bütün otobüsler nerede ise ilimizden geçiyor. Ancak aktarma yapacak her yolcu firma ve araç sayısı fazlalılığından dolayı Ankara terminalini tercih ediyor" dedi.
ALIŞVERİŞ YOLCULARI DA VAR
Yozgat Şehirlerarası Otobüs Terminali içerisinde firma temsilcisi olarak görev yapanlar ise ilimizin yakınında büyük iller olmasından dolayı insanların oralara seyahat etme oralarda alışveriş yapma gibi durumlarla da yolculuk ettiklerini söylüyor. Görevliler vatandaşın tatil zamanı haricinde Yozgat'ta bulamadıkları ya da daha ucuza mal etmek istedikleri ürünleri almak için şehirlerarası yolculuk yaptıklarını söyledi.

Yorumlar