Kadınlar Hentbol Birinci Ligi’nde Yozgat Aile ve Sosyal Politikalar Gençlikspor, Mudanya Belediyespor’a 41-22 mağlup oldu.
Parkenin sultanları üzdü

Hentbol Kadınlar Birinci Ligi’nde mücadele veren temsilcimiz Yozgat Aile ve Sosyal Politikalar Gençlikspor deplasmanda Mudanya Belediyespor ile karşılaştı.
Mudanya Spor Salonu’nda oynanan müsabakayı Aydın Bölgesinden Ahmet Kaya ve Erdoğan Topçu hakem ikilisi yönetti. Manisa Bölgesinden Sercan Ersöz gözlemci olarak görev yaptı.
Mudanya Belediyespor müsabakaya hızlı başladı. Savunmada agresif kalan ev sahibi takım, hızlı hücumlarla da skor üretti.
Bursa temsilcisi ilk 5 dakikanın ardından oyuna ağırlığını koydu ve hücumlardan golle döndü. Temsilcimize gol fırsatı vermeyen Mudanya Belediyespor’da, Melike Kasapoğlu’nun etkili oyunu dikkat çekti.
Mudanya Belediyespor ilk devreyi 18- 9 önde kapattı. Müsabakanın ikinci yarısında da etkili oyununu sürdüren Bursa temsilcisi üstünlüğünü devam ettirdi. Temsilcimiz ikinci yarıda oyuna tutunmaya çalışsa da güçlü rakibi karşısında etkili olamadı.
Mudanya Belediyespor müsabakayı 41-22 kazanarak üst sıralardaki yerini korudu.
Mudanya Belediyespor’dan Melike Kasapoğlu attığı 13 golle takımının ve müsabakanın en skorer ismi oldu. Yozgat Aile ve Sosyal Politikalar Gençlikspor’dan Hilal Doğan’ın attığı 12 galibiyet getirmedi.
Mudanya Belediyespor’dan Sude Çiftçi 7, Ela Yıldız 6 gol buldu.
Temsilcimiz Yozgat Aile ve Sosyal Politikalar Gençlikspor’da Semanur Buse Baran 5 gol ile takımına katkı sağladı.
Mudanya Belediyespor’dan Sude Çiftçi, Melike Kasapoğlu, Ela Ylıdız, Yozgat Aile ve Sosyal Politikalar Gençlikspor’da Semanur Buse Baran, Hilal Doğan, Zehra Karadavut, Elif Sude Uyar iki dakika cezası aldılar.
Mudanya Belediyespor’dan Melike Kasapoğlu ve Ceren Subaşı, Yozgat Aile ve Sosyal Politikalar Gençlikspor’da Hilal Doğan, Zeynep Yüksektepe, Semanur Buse Baran, Zehra Karadavut, sarı kart gördüler.

Hilal Doğan zirveyi bırakmadı

Kadınlar Hentbol Birinci Ligi’nde mücadele eden Yozgat Aile ve Sosyal Politikalar Gençlikspor takımında kaptan Hilal Doğan zirvedeki yerini bırakmadı.
Hafta sonu Mudanya Belediyespor deplasmanında rakip ağlara 12 gol atarak gol sayısını 79’a çıkaran Halil Doğan, güçlü rakiplerine adeta meydan okuyor. Yozgat Aile ve Sosyal Politikalar Gençlikspor takımının en golcü ismi olan Hilal Doğan, sezon sonunda da gol krallığı sıralamasında zirvede yer almak istiyor.
Zirve yarışı veren bir birçok takımın golcülerini geride bırakarak gol krallığında zirveye gelen Hilal Doğan, hedefinin gol kralı olmak olduğunu ancak bundan önce takımının başarısının daha önemli olduğunu söyledi.

Yorumlar