Bozok Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı Hizmet İçi Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından “Protokol ve Görgü Kuralları İle Ast Üst İlişkileri” konulu eğitim semineri düzenlendi.
Protokol kuralları anlatıldı

Tıp Fakültesi Konferans Salon’unda Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü Öğretim Üyesi Emekli Kıdemli Albay Nurdan Bezik tarafından verilen eğitime, Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Akın, fakülte dekanları, daire başkanları ve çok sayıda personel katıldı.
Emekli Kıdemli Albay Nurdan Bezik tarafından verilen eğitim seminerinde; protokol yönetimi konusunda özel alandan sosyal alana, resmi alandan uluslararası alana kadar tüm konularda uyulması gereken protokol kuralları anlatıldı.
Bezik seminer kapsamında; protokolün önemi ve anlamı, saygı ve nezaket, onur ve itibar, temsil, mütekabiliyet, düzey eşitliği, önce-önde gelme, makam protokolü ve davranış biçimleri, araç protokolü, iş yaşamında giyim, resmi karşılamalar, göreve yeni başlamış olan kişilere hayırlı olsun ziyaretleri, telefonla konuşma kültürü, toplantı ve toplantı yönetimi gibi birçok konuda deneyim ve bilgilerini aktardı.

Yorumlar