Seçim öncesi aday isimlerini açıklama konusunda sessizliğini koruyan Saadet Partisi bu sessizliği bozarak Merkez, Sorgun ve Çekerek ilçelerinin belediye başkan adaylarını açıkladı.
SAADET PARTİSİ SESSİZLİĞİNİ BOZDU

Saadet Partisi İl Binası'nda partililerin ve basın mensuplarının katıldığı programda Yozgat Merkez Belediye Başkan Adayı Ziya Koçak, Sorgun Belediye Başkan Adayı Mustafa Salman, Çekerek Belediye Başkan Adayı olarak ise Mustafa Alan ismi açıklandı.
"HER YERDE KENDİ ADAYLARIMIZLA SEÇİME GİRECEĞİZ"
Saadet Partisi aday tanıtımı İl Başkan Yardımcısı Halil Ceylan tarafından gerçekleştirildi. Ceylan,"Genel Merkezimiz ve genel başkanımızın aldığı kararlar gereği tüm Türkiye'de tüm il, ilçe ve beldelerde seçime giriyoruz. Kimse ile ittifak yapmıyoruz. Bugüne kadar yapılan çalışmalar sonucunda Yozgat il merkezi ile Sorgun ve Çekerek İlçeleri belediye başkan adayları kesinleşti. Genel merkezimiz tarafından onaylandı. Yazıları da tarafımıza tebliğ edildi. Bu kararlara göre Yozgat Merkez belediye başkan adayımız olarak yıllardır partimize emeği geçen, gelinen noktada hiç bir zaman emeğini esirgemeyen 2 dönemdir partimizin il başkanlığını yapan Ziya Koçak seçime dahil olacak. 2 Dönemdir ilçe başkanlığımızı yapan Çekerek İlçe Başkanımız Mustafa Alan Çekerek Belediye Başkan Adayımız olarak seçime girecek. Sorgun Belediye Başkan adayı olarak ise Mustafa Salman seçime dahil olacak" dedi.
"BİZ SADECE PROJELERİMİZ ANLATACAĞIZ"
Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Ziya Koçak tanıtım programında partililerine bir konuşma yaptı. Koçak,"Ömrümüzün bu anına kadar yürümüş olduğumuz bu yolda bugün bize böyle bir görev verildi. Bu görevi layığı ile yerine getirmek için elimizden geleni yapacağız. Bir seçim atmosferine girdik. Bu seçim atmosferi biraz erken başladı ancak şuan tam vaktindeyiz. Biz her seçimde olduğu gibi bu seçimde de çalışmaların kardeşlik havası içerisinde geçmesini arzu ediyoruz. Dolayısıyla herkesin kendisini, fikirlerini, projelerini halkımıza anlatarak, milletimizin takdirini kazanma noktasında çalışma yapmalarını arzu ediyoruz. Hiç kimse kimseyi ötekileştirmeden, dışlamadan, benden olmayan diye her türlü sıfatı rakibine yakıştıran anlayışı biz tasvip etmiyoruz. Biz sadece projelerimizi fikirlerimizi söyleyeceğiz" ifadelerini kullandı.
"YOZGAT MİLLİ GÖRÜŞÜ TERCİH EDECEK"
Yozgat bizim için çok özel diyen Koçak,"Yozgat'ta milli görüş belediyeciliği anlayışında bir belediyecilik nasip olmadı. Bu kez ümit ediyoruz ve inanıyoruz ki Yozgatlı hemşerilerimiz milli görüş belediyeciliği noktasında bir tercih kullanacaktır. Seçim akşamı Türkiye'nin göbeğinde tüm dünya mazlumlarının beklediği bu ışık Yozgat'tan parlasın istiyoruz. Milli görüş belediyeciliğinde keramet milli görüşün kendi reçetelerindedir. Kendi görüş ve esaslarımız var. Bu esaslarımız doğrultusunda biz istişare ile çalışır her işi istişare ile yaparız. Ülke de ne zaman bir şey açmaza girse milli görüş çare olmuştur. Bu gün Türkiye artık bir çıkmaza gelmiştir. Önümüzde ki yerel seçimlerde inşallah milletimiz yeniden 'Bismillah' diyecek ve Çare var sesine kulak verecektir" şeklinde konuştu.

Yorumlar