Boğazlıyan ilçesinde Fatih İlkokulunun düzenlemiş olduğu Sağlığın İçin Var mısın? bilgi yarışması, İlçe genelinde 8 okul katılımı ile yapıldı.
Sağlığın İçin Var mısın? bilgi yarışması düzenlendi

Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı'nın "Okullarda Obezite ile Mücadelede Yeterli ve Dengeli Beslenme, Düzenli Fiziksel Aktivite Alışkanlığının Kazandırılması" başlığı kapsamında, “Beslenme Dostu Okul Projesi” ile okullarda sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında duyarlılığın arttırılması ve bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi ile okul sağlığının daha iyi düzeylere çıkarılması hedeflenmektedir. Millî Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında 21.01.2010 tarihinde imzalan protokol ile Beslenme Dostu Okullar Programı ülkemizde başlatılmıştır.
Bu Program kapsamında Yozgat genelinde 520 okul içinde 72 okul beslenme dostu okul sertifikası almıştır. 2018-2019 eğitim öğretim yılı içerisinde 38 okul başvurumuz bulunmakta olup bu okullarımızın değerlendirilmeleri devam etmektedir. Beslenme dostu okul programı kapsamında Boğazlıyan ilçesinde Fatih İlkokulunun düzenlemiş olduğu Sağlığın İçin Var mısın? bilgi yarışması, İlçe genelinde 8 okul katılımı ile yapıldı.Yarışmada dereceye giren 3 öğrenciye 1‘er adet bisiklet, üç öğrenciye 1’er adet tablet hediye edildi. Yarışmaya katılan diğer okul öğrencileri de fatih ilkokulunun hazırlamış olduğu hijyen sepetleri ile ödüllendirildi.

 

Yorumlar