MHP Milletvekili Ethem Sedef, taşeron işçilere de 3 aylık ek tavan ödemesi yapılması gerektiğine dikkat çekti.
Sağlık çalışanları ek ödemeden yararlanacak mı?

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat Milletvekili İbrahim Ethem Sedef, hastanelerde çalışan personellerle ilgili sorunları gündeme taşıyarak, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından cevaplanması istemiyle soru önergesi verdi.
MHP Milletvekili Ethem Sedef, taşeron işçilere de 3 aylık ek tavan ödemesi yapılması gerektiğine dikkat çekti.
Milletvekili Sedef, Sağlık çalışanlarına 3 ay süre ile ek ödemelerinin tavandan ödenmesi ile ilgili yönetmeliğin 1 Mart 2020 tarihinden geçerli olmak üzere Cumhurbaşkanı tarafından onaylanarak 04 Mart 2020 tarih ve 31058 sayılı Resmi gazete de yayınlandığını hatırlattı.
Sedef, “Hastanelerde görev yapan ve 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Taşeron olarak çalışan işçilere kadro verilmiştir. Hastanelerde bulunan Temizlik, Güvenlik ve Hasta Yönlendirme olarak çalışan bu personellerde ilk günden beri kesintisiz çalışarak Milletçe verilen mücadelede önemli bir görev sürdürmekte ve hastane ortamlarının riskini temizlik, güvenlik sözleşmeli yani kısacası tüm hastane kadrosu yaşamakta bu risk ve fedakarlık göz önünde bulundurularak taşeron işçilere de 3 aylık ek tavan ödemesi yapılması gerekmektedir”dedi.
Milletvekili Sedef, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yanıtlaması amacıyla sunduğu soru önergesinde şunları kaydetti:
“Hastanelerde görev yapan Temizlik, Güvenlik ve Hasta Yönlendirme olarak çalışan personellerde Ek ödeme Yönetmeliğinden faydalanacaklar mıdır? 696 Sayılı KHK ile kadroya geçirilen bu işçilerimiz hakkında ilerleyen dönemde başka bir iyileştirme planlamanız var mıdır?”

Yorumlar