Yozgat İl Genel Meclisi Başkanı İskender Nazlı, 15 Temmuz’u unutmayacaklarını söyledi.
Şanlı direniş yaşatılacak

Yozgat İl Genel Meclisi Başkanı İskender Nazlı hain darbe girişiminin üzerinden 4 yıl geçtiğini belirterek, millet iradesinin darbecilere geçit vermediğini aktardı. Nazlı, FETÖ Terör Örgütünün, ülkenin birliğine, bütünlüğüne, demokrasisine, Milletin egemenliğine ve hukukun üstünlüğüne karşı gerçekleştirmeye çalıştığı hain darbe girişinin yıldönümü olan 15 Temmuz günü, Yüce Türk Milletinin Tarihe altın harflerle yazılan şanlı direnişinin yeniden yaşatılacağını belirtti.
15 Temmuz’ un Hainliğe, kalleşliğe ve ihanete karşı yeniden direniş mücadelesinin verilmesi, Milli İradenin yeniden direnişle şahlanması, Türk Milletinin, Devletinin birliğine, bütünlüğüne, Bekasına, Demokrasisine ve Milli İradeye yeniden sahip çıkmasının ortaya koymasının başlangıcı, Tarihin sayfalarında altın harflerle yerini alması olduğunu dile getiren Nazlı, şunları söyledi:
“15 Temmuz halkımızın ve Milletimizin yeniden dirilişi olmuştur. Yüce Türk milleti Tarihimizin önemli direnişlerinden birini bu tarihte hain FETÖ darbe teşebbüsüne karşı göstermiş, hain bu darbe girişimi sayın Cumhurbaşkanımızın  kararlı duruşu milletimizin feraset ve basireti ile önlenmiştir.
Ülkemizin bölünmez bütünlüğüne, milli iradesine, demokrasisine, kardeşliğine ve dünya liderliğine karşı vurulmak istenen bu hain darbe girişimine karşı Yüce Türk Milleti Darbecilerin ele geçirdiği uçaklarına, tanklarına ve ağı silahlarına karşı kanıyla, canıyla büyük bir direniş ile, 250 şehit ve binlerce gazi vererek, Milli İradenin ve Türk Halkının gücünü tüm dünyaya göstermiştir. İşte bu nedenle 15 Temmuz’un birinci yıldönümünde, demokrasi ve milli iradeye sahip çıkmak, 15 Temmuz Şehit ve gazilerimizi bir kez daha anmak ve 15 Temmuz direniş ruhunu canlı tutmak amacıyla sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde bir dizi etkinlikler düzenlenmiştir. 15 Temmuz ruhunu yeniden yaşayabilmek ve Milli İrade azmini dost ve düşmana yeniden hatırlatmak için Yıldönümü etkinliklerinde yapılan hain saldırılara karşı kararlılığımızı, birlik ve beraberliğimizi ortaya koyacağız.”

Yorumlar