Yozgat Şehir Hastanesine 12 yataklı 2. derece erişkin yoğun bakım ünitesi kazandırıldı. Yozgat Şehir Hastanesinde açılışı gerçekleştirilen 2. derece yoğun bakım ünitesinde yatak sayısı 23’e yükseldi.
ŞEHİR HASTANESİ BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

Yoğun bakım ünitesinin açılışını Yozgat Vali Yardımcısı Faruk Ekiz, Hastane Başhekim Vekili Dr. İbrahim Akkurt, Yozgat İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uz. Dr. Cahit Bekir Kayhan birlikte gerçekleştirdi.
AVRUPA'NIN İLK DİJİTAL HASTANESİ
Türkiye'de hasta kabulüne ilk başlayan Şehir Hastanesi unvanına sahip Yozgat Şehir Hastanesi dün gerçekleştirilen açılışla birlikte yeni bir yoğun bakım ünitesiyle yoğun bakım yatak sayısına 12 yatak daha ekleyerek toplamda 70 yatak kapasitesine ulaştı. Geçtiğimiz ay açılışının ikinci yılını kutlayan Yozgat Şehir Hastanesi iki yıl içerisinde yaklaşık 2 Milyon hastaya hizmet verdi. Her geçen sene hizmetlerine yenisini ekleyen hastane büyümeye devam ediyor. Avrupa'nın ilk dijital hastanesi olma unvanına da sahip olan Yozgat Şehir Hastanesi aynı zamanda 40 Bin'e yakın ameliyat gerçekleştirmiş durumda.
HASTA KABUL SAYISI HER GEÇEN GÜN ARTIYOR
Şehir Hastanesi olarak hizmet vermeye başlanmasından sonra Devlet Hastanesi'nde ki personel sayısının iki katı personelle hizmet veren hastane önceki yıllarda günlük ortalama 6-7 hasta sevki gerçekleştirirken bu sayıyı 1'e düşürmüş durumda. Yeni açılan bölümler ile birlikte bu sayıyı daha da düşürmeyi amaçlayan Şehir Hastanesi 12 yataklı yeni yoğun bakım birimi bu yolda ilerlemeye devam ediyor. Polikliniklerde bakılan hasta sayısı 800'lerden 5 bine kadar yükselmiş durumda. 12 yataklı yeni yoğun bakım bölümünün açılışı sonrası açıklama yapan İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uz. Dr. Cahit Bekir Kayhan'da sevkleri azaltmak ve yerinde hizmet için çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.
12 YATAKLI YENİ YOĞUN BAKIM AÇILDI
İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Kayhan, yoğun bakım yatak sayısını arttırmalarındaki amacın il dışına sevki önlemek olduğunu söyledi. Kayhan, “Hastanemizde 2. derece yoğun bakım ünitesi sayısını 12 daha artırarak 23’e çıkarmış oluyoruz. Toplamda yoğun bakım sayısı yeni doğan ve erişkin ile birlikte 70 civarı oldu. İlerleyen dönemde 14 tane yeni doğan 3. seviye ünitemiz daha olacak. Çocuk kardiyoloji uzmanımız geldiği zaman orayı da hizmete dahil edeceğiz. Bu sayede inşallah yoğun bakım yatak sayımız 84’e ulaşacak. Burada yoğun bakımı açmakla amacımız ildeki hastalarımızın şehir dışına sevkini azaltmak. Yaptığımız sevkler en fazla yoğun bakım, kalp damar cerrahisi ve kapalı psikiyatri alanları. Bundan sonra da inşallah Şehir Hastanemizde il dışına sevklerimiz azalmış olacak. Bu şekilde Şehir Hastanemizin hizmet kalitesi daha da artmış olacak” dedi.

Yorumlar