Yozgat Sanat Tiyatrosu ve Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) iş birliği ile şehit ailelerine yönelik bir etkinlik düzenlendi. Şehit aileleri Ortaya Karışık oyununun meşhur karakteri Çelebi Emmi'nin misafiri oldular.
ŞEHİT AİLELERİ ÇELEBİ EMMİNİN MİSAFİRİ

KADEM İl Temsilciliği şehit aileleri ile görüşerek tiyatro gösterisine davet ederken Burak Öngel yönetiminde ki Yozgat Sanat Tiyatrosu ekibi de sevilen oyun Ortaya Karışık'ı sahnelediler.
"ŞEHİT AİLELERİMİZ İÇİN BİR ŞEY YAPMAK İSTEDİK"
KADEM İl Temsilcisi Fadime Solmaz,"KADEM İl Temsilciliği olarak asker ve polis şehit ailelerimizle bir etkinlik yapmak istemiştik. Emniyet Müdürümüzün eşi Özlem Hanım ve Garnizon Komutanımızın eşi Ümit Hanım ile görüştük. Vali beyle görüştük tiyatro oyunu için. Tiyatro oyunu için olur aldık. Şehit ailelerimizle görüştük. Onlarda bizimle tiyatro oyununu izlemeyi kabul ettiler. Şuanda buradalar birlikte tiyatro izleyeceğiz" şeklinde konuştu.
"ONLAR BİZE AZİZ ŞEHİTLERİMİZİN EMANETİ"
Yozgat Sanat Tiyatrosu Yönetmeni Burak Öngel,"Bugün şehit ailelerimize özel bir seans düzenliyoruz. Bunun bir heyecanı var. Onlar bize aziz şehitlerimizin emanetleri. Bir nebze olsun tebessüm ederlerse bizde mutlu oluyoruz. KADEM ve Yozgat Sanat Tiyatrosu ortaklaşa bir etkinlik. Ortaya Karışık oyunumuza ilgi çok fazla. İnsanlar çok beğendiler. Yeni oyunumuz sahnelenmeye başlayınca bir hafta Ortaya Karışık oyunu, bir hafta yeni oyunumuzla devam etmek istiyoruz. Her Cumartesi tiyatro oyunlarımız devam ediyor. Çelebi Emmi tiplememiz çok beğenildi. Uzun bir süredir sahnede. Biraz dinlendirmeyi düşünüyorum. Sonrasında yine sahnelerde olacak" ifadelerini kullandı.
"İZLEYİCİ HULUSİ'Yİ SEVDİ"
Yozgat Sanat Tiyatrosu oyuncularından Nevzat Uyar,"Yozgat Sanat Tiyatrosu ekibine sonradan dahil oldum. Ekiple birlikte bende elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Bugün aziz şehitlerimizin aileleri için sahnede olacağız. Bugün böyle bir seyirci topluluğu karşısına çıkmak benim içinde güzel bir deneyim olacak. Hulusi isminde eğlenceli bir tipleme ile seyircilerin karşısına çıkıyorum. Yozgatlılarda gösterdikleri ilgi ile bizlere destek oluyorlar" dedi.
ORTAYA KARIŞIK 32'NCİ KEZ SAHNEDE
Yozgat Sanat Tiyatrosu oyuncularından Hatice Aydın,"Bugün 32'nci kez bu oyunla sahneye çıkacağız. Çok sevilen bir oyun oldu. Çok fazla talep geliyor. 4-5 kez izleyen seyircimiz var. Dönüşler çok güzel herkes çok beğeniyor. Bugünde şehit ailelerimiz için sahne alıyoruz. Farklı bir hatırası olacak bu seansın" derken,Erdinç Ersin,"Yozgatlılar tiyatroya ilgili. Beklediğimizden daha fazla bir ilgi var. Sahne farklı bir ortam kulis farklı bir ortam. Yeni arkadaşlarımız katılıyor aramıza. Zevkli anlar yaşıyoruz. Bugün bizim için biraz daha farklı bir heyecan olacak. Şehitlerimizin aileleri izleyecek oyunumuzu onları biraz neşelendirirsek bizlerde mutlu olacağız" ifadelerini kullandı. Nisa Eraslan ise,"Ekibe sonradan katıldım. Bir aile ortamı var. Eğlenceli bir iş yapıyoruz. Bugün hem ilk sahne deneyimim olacak hem de şehit ailelerinin izleyeceği bir program olacak. Umarım bugünde çok eğlenerek gülerek ayrılacağız buradan" şeklinde konuştu.

Yorumlar