Sarıkaya'da taşımalı eğitim sisteminde öğrenci taşıyan Sarıkaya Tur, yeni eğitim-öğretim yılına kurban kestirerek başladı.
Servis sürücüleri kurban kesti

Sarıkaya’da faaliyet gösteren S.S. 1. Nolu Minibüsçüler Kooperatifi Sarıkaya Tur, 2021-2022 Eğitim-Öğretim döneminin başlaması dolayısıyla, okul servis şoförlerinin kazasız, belasız bir yıl geçirmeleri dileğiyle kurban kestirdi.
Okulların açılması dolayısıyla Minibüsçüler Kooperatifi önünde bir tören düzenlendi. İlçe Müftüsü Dr. Emrah Kandemir dua etti.
Törene Kaymakam Samet Serin, Belediye Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yıldız, İlçe Müftüsü Dr. Emrah Kandemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Arkan, Jandarma Komutanı Teğmen Mustafa Kızıl, Emniyet Müdür Vekili Yasin Yamur, Daire amirleri, S.S. 1. Nolu Minibüsçüler Kooperatifi Sarıkaya Tur Başkanı Arif Yılmaz ve minibüs şoförleri katıldı.
Kooperatif Başkanı Arif Yılmaz, kurban kesiminin ardından yaptığı konuşmada, 18 yıldır her eğitim öğretim yılının başlangıcında kurban kestiklerini ifade etti.
Bu geleneği bu yıl da devam ettirdiklerini dile getiren Yılmaz, yeni eğitim öğretim yılının ilçeye hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.
Yılmaz, " Bu yıl orta öğretim ve lise okullarında 1161’e yakın öğrenciyi 75 araçla hizmet vereceğiz. Bu zamana kadar çok şükür hiçbir sıkıntı çekilmeden bu taşıma işini yapıyoruz. İnşallah bu yılda hiçbir sıkıntı yaşanmadan öğrencilerimizi kazasız belasız götürür getiririz" dedi
Yılmaz, kendilerine destek veren Kaymakam Samet Serin, Milli Eğitim Müdürü Abdullah Arkan ve milli eğitim şube müdürlerine teşekker etti.
Kaymakam Sayın Samet Serin’de servis şoförlerine öğrencileri taşırken daha da dikkatli olmaları gerektiğini vurgulayarak, yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olması temennisinde bulundu.

Yorumlar