14 Şubat Sevgililer Günü dolayısı ile birkaç gün öncesinden başlayan hediye alışverişleri bugünde devam ederken satışlardan dolayı esnaf oldukça memnun.
SEVGİLİLER GÜNÜ BEREKETİ

Sevdiklerine özel hediye almak isteyen vatandaşlar yerel esnaf ve internet üzerinden alışverişlerini yaparken esnafta vatandaşların taleplerini karşılamak için yoğun mesai yapıyor.
ZİYNET EŞYASI YİNE İLK SIRADA
14 Şubat Sevgililer Günü için vatandaşlar sevdikleri ne hediye alırlarken bu senede ilk sırayı ziynet eşyaları aldı. Mert Gümüşçülük satış temsilcisi Mesut Öztürk vatandaşların en yüzük,küpe, kolye gibi ürünlere daha fazla rağbet ettiklerini dile getirdi. Öztürk,” Sevgililer Günü iş yoğunluğumuzun fazla olduğu özel günlerden bir tanesi. Yoğunluk yaşanacağını bildiğimiz için günler öncesinden hazırlıklarımızı tamamlamıştık. Sevgililer Günü için özel bir çok hediyelik eşya satıyoruz. Yüzük, kolye,künye tarzı ürünler çok satılıyor. Erkeklere hediye için ise yüzükler ve tespihler tercih ediliyor. Bayanlar için ise künye kolye küpe saat gibi ürünler daha çok tercih edilenlerden.Özel günler için özel bir hatıra olması adına aynı zamanda manevi değeri de düşünülerek hediyeler alıyor müşterilerimiz. Önceden alışverişler başlamış olsa da işlerimizin yoğunluğu devam ediyor. Durgunluk yaşanan günler sonrası işlerin açılması bizlerin yüzünü güldürdü” ifadelerini kullandı.
“GÜL OLMAZSA OLMAZ”
Sevgililer Günü denince akla ilk gelen hediyelerden birisi ise kırmızı gül. Şevval Çiçekçilik sahibi Ömer Yalçınsoy aşkın ifadesi olan kırmızı gülün Sevgililer Günü’nün olmazsa olmazlarından olduğunu dile getirdi. Yalçınsoy,” Bir çok ürünler müşterilerimize hizmet veriyoruz. Her sene bir hediyenin modası var ancak kırmızı gül yerini hiçbir hediyeye kaptırmaz. Ne hediye alınırsa alınsın takdim sırasında yanında mutlaka çiçekle birlikte gider. Çiçeklerin içinde de aşk anlamına gelen kırmızı gülün yeri başkadır. Örnek verecek olursak, kar küreleri moda oldu, resim çerçeveleri moda oldu. Hediye kutusu içinde sevilen çikolatalar hediye edildi. Ancak bu sunumların hepsi kırmızı gül ile süslenir. Peluş ayıcık alınır kucağında gül ile paketlenerek gider. Sevgililer Günü için kırmızı gülün yeri ayrı iken diğer çiçeklerde tercih ediliyor tabi ki. Sevdikleri için güzel bir çiçek buketi yaptırmak isteyen vatandaşlarımızda oluyor. Yoğunluğumuz hat safhada bizde müşterilerimize yetişmeye çalışıyoruz” dedi.
VİTRİNLER ŞENLENDİ
Sevgililer Günü için özel konsept vitrin hazırlayan esnaflarda var. Foto Yalçın işletme sahibi Erkan Yılmaz’da sevgililer gününe özel olarak vitrinlerini süslediklerini dile getirdi. Yılmaz,” Eskiden fotoğraf çekilir. Baskısı yapılır ve albümlerde saklanırdı. Bu albümlerde zamanla açılıp bakılıp eski günler yad edilirdi. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte artık albümler internet ortamlarında yapılıyor. Yada dijital olarak saklanıyor. Ancak sevdiklerine bir hatıra vermek isteyen müşterilerimiz fotoğraflarını bastırıp çerçeveleterek güzel bir anıya dönüştürmekte isteyebiliyorlar. Birçok hediyelik eşya çeşidi ile hizmet veriyoruz. Bizde sevgililer gününe özel olarak vitrinlerimizi süsledik ve müşterilerimizin beğenisine sunduk” şeklinde konuştu.
KARGOLARDA YOĞUN MESAİ
Alışveriş için internet üzerinden mağazaları tercih eden vatandaşlar ise çoğunlukta. İnternet üzerinden sipariş ettikleri ürünlerini kargo aracılığı ile teslim alan vatandaşların Sevgililer Günü’nde yoğun alışverişleri kargolarda ki mesaiyi de artırdı. Kargo firmaları normal günlerden daha fazla kargo teslimatı yapmaları gereken bugünlerde yoğun bir mesai yapıyorlar.

Yorumlar