AK Parti, MHP ve Deva partisi kongreleriyle hareketlilik yaşayacak
Siyasette sıcak hafta

Erken seçim tartışmaları sürerken Yozgat’ta siyaset hafta sonu kongrelerle sıcak geçecek.
Yozgat’ta oldukça hareketli günler yaşanmaya devam ediyor. CHP’nin kongre çalışmalarını tamamlanmasının ardından Cumhur İttifakı ortakları AK Parti ve MHP’de kongre çalışmaları devam ediyor. Genel Başkanlığını Ali Babacan’ın yaptığı Deva Partisi kongrelerini de sürdürüyor.
AK PARTİ İSTİM ÜZERİNDE
AK Parti Yozgat’ta oldukça sancılı bir dönem geçiriyor. Yozgat’ta 9 ilçe kongresini tamamlayan AK Parti, Aydıncık ve Sorgun ilçe kongrelerini ertelemişti.
Kongre çalışmalarına bu haftada devam edecek olan AK Parti, Çandır, Şefaatli ve Yenifakılı ilçe kongrelerini yapacak. AK Parti Şefaatli’de Yusuf Özdemir, Çandır’da ise Halim İlbay ile yola devam edecek. Yenifakılı’da ikinci bir adayın çıkabileceği konuşuluyor.
İl başkanlığının belirlediği ve genel merkezin onayladığı takvim doğrultusunda kongre çalışmalarını sürdüren AK Parti’de süreci sorunsuz geçmek istiyor.
Zaman zaman sert tartışmaların yaşandığı AK Parti’de kongre çalışmalarının ay sonuna kadar tamamlanması planlanıyor.
MHP’DE GENÇLİK AŞISI
Cumhur İttifakı’nın önemli bir parçası olan Milliyetçi Hareket Partisi’nde ise kongre çalışmaları Pazar günü tamamlanacak. İl kongresini büyük coşku içerisinde yapmayı planlayan MHP’de Tekin Irgatoğlu kongreye tek aday olarak girecek.
MHP kongresine genel merkez nezdinde de katılım sağlanacak.
MHP il kongresine Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Hidayet Vahapoğlu, Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı, Malatya Millevekili Mehmet Celal Fentoğlu katılacak. Yozgat’ta MHP’nin saflarını sıklaştırmasında önemli misyon üstlenen MHP Yozgat Milletvekili Ethem Sedef, MHP’nin kalesi olan Yozgat’ı yeniden ayağa kaldırmak için yoğun çaba gösteriyor. İlçe kongrelerinin birlik ve beraberlik içerisinde tamamlanması ve teşkilatların diri tutulmasında etkinliğini yansıtan MHP Milletvekili Sedef, il kongresinde de partisinin itici gücü olacak.
DEVA’DA BULUT DÖNEMİ
Genel Başkanlığını Ali Babacan’ın yaptığı Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Merkez ilçe kongresini bugün gerçekleştirilecek. Teşkilatlanma çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren Deva Partisi’nde Merkez ilçe başkanlığına Mustafa Bulut tek liste girecek.

Yorumlar