Yozgat'ta hizmet vermekte olan Özel Halk Otobüsü Şoförlerine öfke kontrolü, stres yönetimi başlıklı eğitimler verildi. Eğitim Yozgat Ticaret Borsası, Yozgat Şoförler ve Otomobilciler Odası tarafından verildi.
ŞOFÖRLERE EĞİTİM VERİLDİ

Yozgat Belediyesinin ulaşım hizmetleri Halk Otobüsleri taşımacılığında görev alan şoför esnafına ve bağlı oldukları kooperatifin sunmuş oldukları hizmet kalitelerini arttırabilmek için eğitim talepleri Yozgat Ticaret borsası tarafından organize edilen bir programla gerçekleştirildi. Öfke Kontrolü, Stres Yönetimi, Empati ve İletişim başlıklı eğitimler 20 saatlik program kapsamında Yozgat Ticaret Borsası eğitim salonunda katılımcılara verilecek. Eğitimler Yozgat Ticaret Borsası Akademik Danışmanı Dr. Mehmet Kara ve İletişim Uzmanı Kenan Aydın tarafından veriliyor. Eğitim sonucunda şoför esnafına katılım sertifikaları verilecek.
"BU EĞİTİM YOZGAT ADINA FAYDA SAĞLAYACAKTIR"
Seminer öncesi açıklama yapan Yozgat Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Erkekli, “Borsa olarak her zaman bu projelerde yer alan bir STK olarak Belediyemizin bizden talebi Şoförler Odası ile birlikte böyle bir çalışmaya ev sahipliği yaptık ve faydalı olacağına inanıyorum. Yozgat üniversite şehri gelişen bir şehir bizlerde sizlerin yapmış olduğu iştigal konusu görevlerinizden dolayı sorumluluklarınızın büyük olduğunu biliyoruz gerçekten zor görev yapıyorsunuz insan taşıyorsunuz bunun için böyle bir semineri bize tevdi ettiler bizlerde buna kayıtsız kalamadık böyle bir eğitim semineri yapılması Yozgat adına faydalı olacaktır bundan dolayı da görevi bize tevdi eden emeği geçen Yozgat Belediyesi Ulaştırma Müdürü Ali Bey’e teşekkür ediyorum, Belediye Başkanı Celal Köse’ye teşekkür ediyorum, Şoförler Odası Başkanı İlhami Bakıcı’ya teşekkür ediyorum” diye konuştu.
"BU TÜR TOPLANTILAR EKİP İŞİDİR"
Yozgat Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İlhami Bakıcı ise, “Bu düzenlenen eğitimin faydalı olacağı kanaatindeyim bu tür toplantılar ekip işidir birlikte hareket edilirse sorunsuz sıkıntısız bir şekilde hareket edilir. Yozgat üniversite şehri oldu bir takım münferit olaylar oluyor inşallah bunları en aza indirirsek bu toplantının sonucunu almış oluruz diğer toplantıda Yozgat Belediye Başkanımızda katılacak bu eğitimin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
"ÖĞRENDİĞİMİZ BİR KELİME DAHİ FAYDA SAĞLAYACAKTIR"
Yozgat Belediyesi Ulaştırma Hizmetleri Müdürü Ali Şahin, “Bizler Yozgat Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü olarak ulaşan şikâyetlere şoförlerimizin böyle bir eğitimden tabii tutulmasını istedik. Bu eğitimi de Yozgat Ticaret Borsası, Şoförler Odası, Yozgat Belediyesi ve Bozok Üniversitesi işbirliği ile yaptık. İnşallah bu eğitimde öğreneceğiniz bir kelime dahi faydalı olacağına inanıyorum ve eğitim süresince bu eğitim sonunda da hepinize katılım sertifikası vereceğiz. Bizim sizlerden istediğimiz bu gibi olaylara bu gibi şikâyetlere bu gibi sıkıntılara meyil vermeden işimizi düzgün şehrimize en güzel bir şekilde hitap edecek şekilde çalışma yaparsanız biz sizden onu istiyoruz. Şoförler Cemiyeti Başkanı İlhami Bakıcı ve Bozok Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı organizasyonun tertiplenmesini büyük bir özveri ile gerçekleştiren Yozgat Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erekli’ye yapmış olduğu bu organizasyondan ötürü teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yorumlar