Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nce Yozgat’ta verilen hizmetler ve gerçekleştirilen projeler değerlendirilldi.
Sosyal hizmetler  masaya yatırıldı

Yozgat Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü 2021 yılı Eylül ayı kuruluş müdürleri toplantısı Valilik toplantı salonunda gerçekleştirildi.
Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nce Yozgat’ta verilen hizmetler ve gerçekleştirilen projeler değerlendirilldi.
Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Neşeli Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda İl Müdürlüğü ve bağlı kuruluşlar arası saha izleme ve değerlendirme çalışmaları hakkında Kuruluş Müdürlerinden bilgi alındı.
Toplantıda, engelli, yaşlı, çocuk, kadına şiddet önleme merkezi Kuruluşlar arasında işbirliği oluşturulması, koordinasyon ve iyi uygulama örnekler değerlendirildi. Toplantıda ortak çalışma ve kurum kültürü oluşturulması kararlaştırıldı.
Toplantıda son günlerde yeniden artış gösteren Covid-19 salgınından kadın, engelli, çocuk ve yaşlı kuruluşlarının olumsuz etkilenmemesi için neler yapılacağı ve uygulanan tedbirler gözden geçirildi.
Rehavete kapılmadan korona virüs ile mücadeleye devam edilmesine dikkat çekilirken, kuruluşların sorunlarının değerlendirilmesi ve bu sorunların çözümü konusunda fikir alışverişi yapıldı.
Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Neşeli yaptığı değerlendirmede; Aile ve Sosyal Hizmetlerin toplumun her kesimine yönelik çalışmalar yaptığını vurguladı.
İl Müdürü Neşeli, “İl Müdürlüğümüze başvuran ve kuruluşlarımızdan hizmet alan her bireyin işlemlerinin zamanında ve sosyal hizmet anlayışına uygun yürütülmesi gerektiğine dikkat çekti.
İl Müdürü Neşeli “Pandemi nedeni ile sosyal ve kültürel faaliyetlerimizi yavaşlatmak zorunda kalsak da kurum içi kültürel etkinliklerimizi verimli bir şekilde sürdürdük. Tüm Kuruluşlarımız ve birimlerimiz çalışmalarını insanüstü bir gayret göstererek yaptılar. Aldığımız tepkiler ve geri dönüşler çok olumlu. Bu konuda görevlerinde üstün çaba ve gayret gösteren tüm çalışma arkadaşlarıma da ayrıca teşekkür ediyorum. Pandemi süreci devam etse bile çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz” dedi.

Yorumlar