TFF 3. Lig 3. Grupta mücadele temsilcimiz Yozgatspor 1959 FK ve Bölgesel Amatör Lig (BAL) temsilcimiz Sorgun Belediyespor 2019-2020 futbol sezonunun ilk yarısını sonlandırdı. AXA Sigorta Efeler Liginde mücadele eden Sorgun Belediyespor ise ilk yarının son karşılaşmasını da mağlubiyetle bitirdi.
SPOR’DA İLK YARI KARNESİ

Sezonun ilk yarısının son karşılaşmasında Batman Petrolspor’un konuğu olan kırmızı siyahlılar deplamandan golsüz beraberlikle ayrılırken hanesine 1 puan yazdırdı. Sorgun elediyespor ise kendi saha ve seyircisi önünde konuk ettiği lider İçel İdmanyurdu’nu 3-0’lık net bir sokrla geçerek hanesiene 3 puan yazdıran ekip oldu. AXA Sigorta Efeler Liginde mücadele eden temsilcimiz ise son karşılaşmasını Ziraat Bankası karşısında everdi. Sorgun Belediyespor Voleybol takımı ilk yarının son karşılaşmasında 1-3’lük skorla parkeden mağlup ayrılan ekip oldu.
“DEVRE ARSININ HAREKTLİ GEÇMESİ BEKLENİYOR”
Sezon başında Kulü Başkanı Dr. Kazım kırmızı siyahlı ekibin asıl hedefini ligde kalıcı olmak olarak belirlediklerini belirtmişti. Sezonun ilk yarısında geç bir kadro kuran kırmızı siyahlılar 17 hafta sonunda topladığı 19 puanla puan cetvelinde 15. Sırada yer alıyor. Kırmızı siyahlılar sezonun ilk yarısında özellikle deplasman karşılaşmalarında sergilediği performansla rakipleri karşısında hanesiene 10 puan yazdırdı. İç saha karşılaşmalarında ise 9 puan alan kırmızı siyehlılar devre arasında teknik heyetten gelecek rapor sonrasında gerekli çalışmaları yapmak için kollaı sıvadı. Ligde oluşan puan cetvelinde üst sıralarla alt sıralarda yer alan takımlar arasında puan farkının az olması kırmızı siyahlı ekibin takıma devre arasında yapacağı transferler sonrasında kapanacak gibi görünüyor. Sezonun ikinci yarısında fikstür avantajına da sahip olan Yozgatspor 1959 FK bu sezon sonrasında oturmuş bir kemik kadroya sahip olacak. Krımızı siyahlı takıma gönül veren sporseverler ise kulüp yönetiminden gelecek transfer haberlerini sabırsızlıkla bekliyorlar. İkinci yarıda yakalanacak bir galibiyet serisinde taraftarlar ile yaşanan bazı sıkıntıların ortadan kalkacağı fikrinde hem kulüp yönetimi hemde taraftralar hemfikir.
SORGUN KADROSUNU GÜÇLENDİRECEK
Bölgesel Amatör Lig 5. Grupta mücadele eden temsilcimiz Sorgun Belediyespor ise sezona hızlı bir giriş yaptı. İl iki hafta aldığı galibieyetler sonrasında anlamsız bir düşüş yaşayan sarı siyahlılar kaliteli bir kadroya sahip olduklarını hafta sonu oynadıkları İçel İdmanyurdu karşışaşmasında gösterdi. Grup liderini 3-0’lık net bir skorla geçen Sorgun Belediyespor sezonun ilk yarısını topladığı 18 puanla 8. sırada tamaladı. Devre arasında kadrosunu güçlendirmek adına transfer yapacak olan sarı siyahlılar sezonu en iyi sıralamada kapatmanın hesaplarını yapıyor. BAL statüsü gereği şampiyonluk yaşamadığı takdirde Yozgat Yusuf Kenan Yılmaz 1. Amatör Lig sezonunda şampiyonluk yaşayan takım ile play-out mücadelesi verecek olan Sorgun Belediyespor hem Yozgat’ı hemde Sorgun’u BAL’da temsil etmek için en büyük aday.
VOLEYBOLCULAR PUANA HASRET
AXA Sigorta Efeler Ligine son anda katılan Sorgun Belediyespor Voleybol takımı ise Yozgat ve ilçlerinde en fazla bütçeye sahip olma ünvanını elinde bulunduruken sezonun son dört haftasında rakipleri karşısında gaslibiyet sevinci yaşayamadı. Sezon başında yapılan transferlerin kaliteli ve Efeler Ligin’de ses getirecek gibi lanse edilmesi sporseverleri heyecanlandırmıştı. Ama sarı siyahlı ekip beklentilerin altında bir performans sergileyerek topladığı 10 puanla 8. sırada yer aldı. Sezonun ikinci yarısında ise Sorgun Belediyespor Volebol takımın ne yapacağı merakla bekleniyor.

Yorumlar