İstanbul Kadıköy için Yozgat’dan çevrimiçi seminer desteği.
Strateji eğitimi

Yozgat Bozok Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Böyükata tarafından verilen “TÜBİTAK Destek Programları ve Yarışmalarına Hazırlık Stratejileri” konulu seminer YouTube üzerinden de canlı olarak takip edildi.
İstanbul Kadıköy Alev Alatlı Bilim Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) tarafından yapılan davet üzerine, “Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi” kapsamında Prof. Dr. Mustafa Böyükata’nın Kadıköy ilçesinde görev yapan Meslek Lisesi öğretmenleri ve BİLSEM öğretmenlerine yönelik verdiği eğitim seminerin 110’dan fazla kişi yararlandı.
BİLSEM Müdürü Cansu Yaşar’ın moderatörlüğünde yürütülen etkinlik, katılımcılarla etkileşimli olarak iki saatten fazla sürdü.
Prof. Dr. Mustafa Böyükata, TÜBİTAK programları ve proje yarışmalarıyla ilgili bilgiler paylaştı. Proje yarışmalarının hazırlık süreçlerinde dikkat edilmesi gereken noktalara değinen Prof. Dr. Mustafa Böyükata, proje yarışmalarının değerlendirme kriterlerine bakmalarının faydalı olacağını ifade etti.
Proje konusunun ilgili alanla ilişkili olması gerektiğini hatırlatarak, ekibin proje içeriğine hakim olmasına ve sunumu nitelikli yapmasına vurgu yaptı. Katılımcıların sorularının da cevaplandırıldığı toplantının sonunda faydalı bir etkinlik olduğu belirtilerek, Prof. Dr. Mustafa Böyükata’ya teşekkür edildi.
HABER MERKEZİ

Yorumlar