Çekerek’te Kaymakamlık ve belediyenin destekleriyle süt üreticileri birliği kuruldu
Sütler merkezde toplanacak

Türkiye’nin önemli tarım ve hayvancılık bölgeleri arasında bulunan Yozgat’ta süt üretiminin artırılmasına yönelik çalışmalar devam ediyor.
Çekerek’te Süt Üreticileri Birliği bünyesinde süt toplama merkezi hizmete girdi.
Çekerek Belediye Başkanı Eyyüp Çakır, Çekerek Kaymakamlığı ile birlikte sağladıkları desteklerle Çekerek Süt Üreticileri Birliği’nin faaliyete geçtiğini söyledi.
Çakır, “Ülkemizde refah seviyesinin artması Tarım ve Hayvancılığın gelişmesi ile olacak.
İlçe merkezi ve köylerimizde faaliyet gösteren süt üreticilerinin üretmesi ve kazançlarının yükselmesi için Tarım Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdürlüğünden Soğutma Tankı ve diğer Makine Ekipmanları alımı için 280 bin TL Projemiz kabul görmüştü, bugün 6 Ton Kapasiteli Süt Tanklarımız ve 5 Ton Kapasiteli Soğutma Tanklarımızı ilçemize kazandırdık” dedi.
Başkan Çakır, belediye olarak bölge çiftçisine katkılarının devam edeceğini kaydetti. Başkan Çakır, “Yerelden Kalkınma için üreticilerimizin bilinçlenmeleri, modern üretim yapabilmeleri ve kazançlarını arttırıp refah seviyelerini yükseltmek amacı ile de ilerleyen dönemlerde eğitim faaliyetleri de düzenleyerek üreticilerimizin ekipman destekleri alabilmeleri için de öncülükte yapacağız.
TKDK, IPARD gibi projelerin hazırlanmasında yardımcı olarak Çekerek’te Hayvancılığı ayağa kaldırmak için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Artık Çekerek’te hiç bir şey eskisi gibi olmayacak. Bizlere her fırsatta desteklerini esirgemeyen Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay beyefendi başta olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Çekerek’te ki süt üreticilerinin bir araya gelerek, Süt Üreticileri Birliği’ni kurduğuna dikkat çeken Başkan Çakır, birliğin süt üreticilerinin sorunlarının çözümüne ve sütün hijyenik koşullarda üretilmesine katkıda bulunmak amacıyla kurulduğu bildirildi.

Yorumlar