TÜBİTAK-2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Projesi Yarışmaları “Türkiye finali” değerlendirme sonuçları açıklandı.
TEKNOFEST’te proje sunacaklar

Yozgat Bozok Üniversitesi TÜBİTAK-2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma projesi yarışmalarında üçüncü oldu.
TÜBİTAK-2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Projesi Yarışmaları “Türkiye finali” değerlendirme sonuçları açıklandı.
Ankara bölgesinde Sağlık alanında finallerde Üniversitemizi temsil eden ve bölge birinciliği ödülünü almaya hak kazanan Yozgat Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri Arda Kaan Üner ve Betül Köklü, Türkiye finallerinde, Yozgat Bozok Üniversitesi Temel Tıp Bilimleri Biyofizik Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi Enes Akyüz danışmanlığında hazırladıkları “Gen Tedavisi Projesi” ile üçüncü oldular.
Proje ekibi ve proje danışmanı 24-27 Eylül 2020 tarihleri arasında Gaziantep’te gerçekleştirilecek olan TEKNOFEST sergisinde projelerini sunacak.
Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ: TÜBİTAK 2242-Üniversite Öğrencileri Araştırma Projesi yarışmalarında Türkiye üçüncülüğü ödülünü kazanan öğrencilerimizi ve danışmanlarını tebrik etti.
Rektör Karadağ, “Üniversitemiz için büyük bir gurur kaynağı olan öğrencilerimizin hazırladıkları bilimsel çalışmalar ve kazandıkları ödül bizleri çok sevindirmiştir. Her zaman gelişmeye açık, bilimsel çalışmaların destekçisi olan Üniversitemiz, inanarak, kararlılıkla yeni başarı hikâyeleri yazmaya devam edecektir. Projede emeği geçen öğrencilerimizi ve danışmanları kıymetli hocamızı tebrik ediyor, başarılarının artarak devam etmesini temenni ediyorum” dedi.

Yorumlar