Sorgun TSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ercan Önal İstihdam Seferberliği hakkında toplantı düzenledi.
"Teşviklerden yararlanmalarını istiyoruz"

Ekonomik dengeler açısından son derece dinamik bir zeminde seyreden süreç kapsamında, devletimiz tarafından başlatılan istihdam seferberliği ve teşvikler iş âlemi için ivmemizi artırmak adına çok önemli bir başlangıç olmuştur.
Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde başlatılan yerli ve milli girişim hamleleri bazı çevreleri rahatsız etmiş ve bu çevreler, ülkemiz ekonomisi üzerinde bir takım oyunlar oynanmaya başlamışlardır. Ekonomik bir savaşın çığırtkanlığını yapanlar, ülkemiz üzerinde, iş dünyası üzerinde ve ticari hayat merkezli oyunlar ile iş âlemini sıkıntıya sokma çabası içerisine girmişlerdir. Bu durumdan doğal olarak etkilenecek olan iş dünyasının yanında yine devletimiz destekleri ile durmuş ve durmaya devam etmektedir.
Geçen yıl “ Can Suyu” projesi kapsamında iş âlemini rahatlatan devletimiz, bu yıl da iş dünyası ve girişimcilerimiz için tarihi bir fırsatı daha yatırımcısına sunmaktadır. Ülkemizin ekonomik gücüne güç katacak bu uygulama ile istihdam düzeyi artırılacak ve ekonomik büyüme sağlanmış olacaktır. Bizlerde istihdam seferberliği kapsamında açıklanan teşviklerden iş dünyasını yararlanmaya davet ediyoruz. Ülkemiz adına son derece kıymetli olan bu hamlenin Sorgun ayağı olarak elimizden gelenin en iyisini yapmaya hazır olduğumuzu belirtmek istiyoruz.
Ana hatları ile İstihdam Seferberliği 2019 kapsamında uygulanan teşvikler şu başlıklar altında değerlendirilmektedir.
1. Yeni İstihdam Ücret Desteği ( 3Ay ) ( Mayıs 2019’a kadar)
2. Yeni İstihdamın SGK Primine, Vergisine Destek ( en az 12 ay)
3. Kısa Çalışma Ödeneği
4. Asgari Ücret Desteği
5. Düzenli Ödemeye Devamlı Destek
6. Kalkınmaya İlave Destek
7. Önce İşbaşı Eğitim Sonrası İstihdam Desteği
8. İhtiyacınıza Uygun, Nitelikli İşgücü Eğitimine Tam Destek
Bu fırsatlardan yararlanma adına Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası olarak tüm gücümüz ile çalışmaları sürdüreceğiz. Oda olarak teşvikleri detayları ile ilgilenenlere aktaracak, faydalanmak isteyen yatırımcılarımıza süreç boyunca destek olacağız. Yapılan yatırımların geleceğin Büyük Türkiye si için önemli bir adım olduğunun bilinci ile diyoruz ki; Burası Sorgun burada iş var, burada aş var.

 

 

Yorumlar