Yozgat’ta 2. El Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Sorumlusu Seviye 5 Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavı yapıldı.
TSO’dan yeterlilik belgesi sınavı

Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Sorumlusu Seviye 5 Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavı Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası koordinatörlüğünde 4. kez düzenlendi.
Yozgat Ticaret ve Sanayi Odasından yapılan açıklamada, Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Sorumlusu Seviye 5 sınavı ,Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne bağlı Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezi (MEYBEM) ile Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde il merkezinde yapıldığı belirtildi.
Açıklamada, “Yetki Belgesi için müracaat 31 Ağustos 2020 sona erdi. İkinci el motorlu kara taşıtları alım satım işi yapan tüccar ve esnaf sanatkarlarımızın idari para cezaları ile karşılaşmamaları için Yozgat TSO tarafından dördüncüsü düzenlenen sınav 42 katılımcı ile gerçekleştirildi.
MEYBEM ve Yozgat TSO koordinasyonundaki sınav iki aşamadan oluşuyor. Birinci aşama yazılı, ikinci aşama ise uygulama şeklinde Bakanlık denetmeni tarafından yapıldı.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne bağlı Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezi (MEYBEM) ve Yozgat TSO bu zor günlerde tüccar ve esnafımızın yanlarında olup, Seviye 5 belgesi sınavına girmek isteyen bütün ikinci el motorlu kara taşıtı alım satım işi ile uğraşan tüccar ,esnaf ve sanatkarımızı odamıza kayıt yaptırmaları için bekliyoruz” denildi.

Yorumlar