Ovakentli pancar üreticilerinden Mehmet Mert, Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay liderliğinde, pancar üretiminin bir tutku haline geldiğini söyledi. Mert, “Başkanımız sayın Akay sayesinde şimdi kafamız oldukça rahat. Pancar bedelimizi alır mıyız, alamaz mıyız diye bir düşüncemiz yok. Neredeyse pancarımızı yatırıp paramızı alır hale geldik. Allah, kendisinden razı olsun” diye konuştu.
"TÜM DUALARIMIZ AKAY İÇİN"

Ovakent Beldesi çiftçilerinden, 40 yıllık pancar ekicisi Mehmet Mert, Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay’ın; adaletli, tutarlı, kararlı ve çiftçi dostu yönetimi sayesinde pancar üretiminin ızdırap değil, adeta bir tutku haline geldiğini söyledi.
TÜM DUALARIMIZ AKAY İÇİN
Geçmiş yönetimler döneminde pancar üretimini terk etmeyi dahi düşündüğünü ancak Başkan Hüseyin Akay’ın Başkanlığı döneminde emeğin ve alın terinin karşılığını fazlasıyla aldığını belirten Mehmet Mert, “Böyle Başkan 40 yılda bir gelir. Allah kendisinden razı olsun” dedi.
Başkan Hüseyin Akay Liderliği’ndeki Kayseri Şeker Fabrikası’nın geldiği noktayı kendileri için de gurur verici olarak yorumlayan Mert, “Büyük sıkıntı içerisindeki fabrikalarımızı borç batağından kurtarıp, Turhal Şeker’i satın alarak bizleri de fabrikatör yapan sayın Başkanımız, başımız tacıdır” diye konuştu.
Eskiden kışı nasıl geçireceğiz diye kara kara düşünürken, Akay’ın göreve başlamasıyla birlikte ceplerinin para ile dolduğunu dile getiren Mert, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Başkanımız sayın Hüseyin Akay sayesinde şimdi kafamız oldukça rahat. Pancar bedelimizi alır mıyız, alamaz mıyız diye bir düşüncemiz yok. Neredeyse pancarımızı yatırıp paramızı peşin alır hale geldik.
HEM FABRİKALAR HEM DE ÜRETİCİLER ZİRVE YAPTI
Kayseri ve Boğazlıyan Şeker Fabrikaların girdiği ekonomik darboğazdan dolayı kapanıp kapanmayacağı konuşulduğu günlerden hızla sıyrılıp hem yatırım yapan ve hem de bünyesine yeni şeker fabrikaları katan Kayseri Şeker, bizlere daha fazla güven ve umut vermektedir.
Fabrikalarımızın bu noktaya gelmesi hem bizlerin hem de gelecek nesillerimiz için büyük önem arz etmektedir.
Başkanımız sayın Hüseyin Akay başta olmak üzere Yönetim Kurulu Üyelerimize, Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri’ne, Genel Müdür ve yardımcılarına, fabrika çalışanlarına teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyoruz.”

Yorumlar