Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından düzenlenen ‘Türk Gençliği Büyük Kurultayı’ büyük coşku ile gerçekleştirildi.
Türk gençliği sağanak oldu Ankara'ya yağdı

Ankara Kapalı Spor Salonu'nda Ülkü Ocakları Genel Merkezi’nindüzenlediği‘Cumhuriyetimizin 100.Yılında 100 Bin genç ile 'Türk Gençliği Büyük Kurultayı'na Yozgat’tan da yoğun katılım sağlandı.
Yozgat Ülkü Ocakları, Türk Gençliği Büyük Kurultayı’na merkez ve ilçelerden yüzlerce ülkücü genç ile katılım sağladı.
Son zamanlarda Avrupa ülkeleri ve ABD' nin Ülkü Ocaklarına yönelik terör araştırma raporuna karşılık Ülkü Ocakları 100 bin genç ile cevap verdi.
Yozgat Ülkü Ocakları İl Başkanı İrfan Şahbaz, Türk Gençliği Büyük Kurultayına Ülkü Ocakları İl Başkanlığı olarak coşkuyla katılım sağladıklarını söyledi.
Şahbaz, “Türk Gençliği sağanak oldu Ankara'ya yağdı! Türk Dünyası’nın Bilge Lideri Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi'nin katılımları ile şeref kattığı Kurultay’ımızda dosta güven düşmana korku verdik. Türk ve İslam alemi üzerinde karanlık hesaplar yapanlar birkez daha kabuslar gördü, korkuları arşı sardı! Türk Milletine art niyet besleyen başta PKK, PYD, FETÖ'nün finansal kaynağı olan terör devleti ABD ve Avrupa Birliği ülkelerinin hesapları birkez daha yerle bir oldu. Bunların içerideki tasmalı köpekleri birkez daha hüsrana uğradı kahru perişan oldu!. Dünyanın en büyük Gençlik hareketi Ülkü Ocakları dünyaya Türk Milletini kutlu yürüyüşünden milim saptırılamayacağının karanlık hesapların Necip Türk Milletinin üzerinde tutmayacağının mesajını çok net bir şekilde verdi. Türk ve İslam düşmanlarına, İçerideki ve dışarıda ki hainlere bir kez daha açık bir şekilde ifade ediyoruz,Türk Milletini bölemeyeceksiniz, Türk Milletinin 57.Alayı Ülkü Ocaklarının son ferdinin kanı toprakla buluşmadıkça karanlık emellerinize ulaşamayacak Başaramayacaksınız! Cumhuriyete 100 yıllık yemin, Ülküye Ömürlük Sadakat şuuru ile, Ülkücü Türk Gençliği olarak her alanda donanımlı kadrolarımızla Türk Milletini daha ileriye taşıyacak 2023 Lider Ülke Türkiye vizyonu için gece uyumadan, gündüz yorulmadan çalışacağız. Cennet Mekan Başbuğumuz Alparslan Türkeş'in izinde, Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin emrinde, Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Yolbaşçımız Sayın Ahmet Yiğit Yıldırım 'ın önderliğinde kutlu hedefe ulaşmak için zerre taviz vermeden, kutlu yoldan milim sapma göstermeden son nefesimize kadar çalışacağız! Bu vesile ile Yozgat’tan kükremiş sel gibi Ankara'ya akın eden tüm Ülküdaşlarımı canı gönülden kutluyor, teşekkürlerimi iletiyorum” dedi. YAŞAR ÖZER

Yorumlar