Mart Yerel Seçimleri için son aday açıklaması Demokrat Parti'den geldi. Bozok Üniversitesi öğretim görevlilerinden Abdullah Doğan'ı aday gösteren Demokrat Parti yerel seçim yarışında bizde varız dedi.
ÜZÜMVEREN: "SÖZ MİLLETİN"

Gazetemize açıklamalarda bulunan Demokrat Parti İl Başkanı Hüsamettin Üzümveren ve Belediye Başkan Adayı Abdullah Doğan, Demokrat Partili Belediye Başkanı ile Yozgat'ın yeni bir vizyona kavuşacağını söyledi.
"KENDİ ADAYIMIZLA DEVAM EDİYORUZ"
Seçim çalışmaları hakkında genel bir değerlendirmede bulunan Demokrat Parti İl Başkanı Hüsamettin Üzümveren,"31 Mart Yerel Seçimleri öncelikle hayırlı olsun. Gerçekten zor bir seçim olacak. Yozgat'ta Cumhur İttifakı 2 adayla giriyor. MHP ve Ak Parti birer adayla giriyorlar. Biz ittifakların dışındayız. Demokrat Parti olarak ittifaklarda yer almayacağımızı milleti iki kutuplu siyasete mahkum etmeyeceğimizi söyledik. O yüzden kendi adayımızı çıkarma kararı aldık. Genel seçimlerde Millet İttifakı'nda yer aldık. Bu işin milleti iki kutuplu yapmasından dolayı kendi adayımızı çıkarma kararı aldık. Türkiye'nin en eski ve köklü partisi olarak tek adam iktidarına karşıyız. Milleti bloklaştırmaya karşı olduğumuzdan ittifaklar dışındayız" dedi.
"MİLLET NE DERSE O OLACAK"
31 Mart Yerel Seçimlerinde adayımız Abdullah Doğan oldu diyen Üzümveren,"Kendisi Bozok Üniversitesi akademisyenlerinden. Yozgat'a vereceği çok şey var. Proje geliştirme noktasında, üniversite ile Yozgat arasında bağ kurma noktasında yapacağı çok şey var. Avrupa da eğitim görmüş, aradaki farkları görmüş birisi olarak üreteceği pek çok proje var. Şuana kadar iki parti aday açıkladı, adaylığını açıklayan üçüncü parti biz olduk. Biz Yozgat'a çok hizmetler getireceğiz. 1970'lerden bu zamana Yozgat'tan hiç belediye başkanı çıkarmadık. Ancak Yozgat bize bu görevi tevdi ederse, Yozgat'ın şehir olacağını görecektir. Söz milletin. Millet ne derse o olacak. Rahmetli Süleyman Demirel,"En iyisini millet bilir. Biz bir sandığa gidelim" derdi. Bizde adayımız Abdullah Doğan ile çalışmalarımızı yapacağız" ifadelerini kullandı.
İLÇELERDE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
İlçelerde çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Üzümveren,"Tüm ilçelerde aday çıkarmaya çalışacağız. Mutlaka il genel meclisi üyeleri adaylarımız olacak. İlçelerde nokta çalışma yapacağız. Kazanamayacağımız yerde aday çıkarmaktan ziyade kazanabileceğimiz yerde adaylarımızı destekleyeceğiz. Yozgatlı bize sahip çıkarsa Yozgat'ta ki değişikliği görecek" şeklinde sözlerini tamamladı.
"HALKIN İTTİFAKININ ADAYIYIM"
Demokrat Parti Yozgat Belediye Başkan Adayı Abdullah Doğan projeleriyle çıtayı yükselteceğini söyledi. Doğan,"50 gün kadar önce aktif olarak siyasete girmiş oldum. 1 Aralık'ta devlet memuru olmamdan dolayı istifa etmem gerekti. İttifakların adayı olmadım ancak halkın ittifakının adayı olacağıma inanıyorum. Yapacağımız projelerle çıtayı yükselterek yarışacağımız söyleyebilirim. Belediye başkan adayı olmamda ki birinci neden halka hizmettir. Çok klişe gelebilir insanlara ama faydalı olmak amacıyla yola çıktım. 33 yıldır Yozgat'ta yaşayan bir akademisyen olarak, toplum duyarlılığı olan birisi olarak Yozgat'ın sorunlarını bire bir biliyorum. Hem öğrencilerim üzerinden, hem de özel sektörde yaptığım işler sürecinde halkla diyalogum iyi. Yurt dışında eğitim aldım. Babamın polis olması nedeniyle büyük şehirlerde yaşadım. Bunların verdiği avantajla da mukayese etme durumum çok iyi" diye konuştu.
"KENDİ VİZYONUMU ORTAYA KOYACAĞIM"
Yozgat'ta çok büyük eksiklikler var diyen Doğan,"Yozgat'ta çarpık kentleşmede var. Yozgat mahvedilmiş bir şehir. Yozgat'ın yeni bir dokunuşa ihtiyacı var. Ben bu donuşu projelerimle göstereceğim. Adayların çoğu Kazım Arslan'ın projelerini devam ettirmekten bahsediyor. Ben Kazım beyin iktidarın belediye başkanı olmasına rağmen çalışmalarını, yaptıklarını az buluyorum. Takdir edilecek bir kaç projesi var. Hep bir eksik var. Zaman içerisinde zaten eleştirdim. Kazım bey şehre bir şeyler kattı her başkan gibi. Ben Kazım Beyin projelerinin iyi olanlarını tamamlayıp kendi vizyonumu ortaya koyacağım. Yeni bir Yozgat meydana getireceğiz. 4 köyümüzün mahalle olması ile büyük bir fırsat doğdu. Bunu da başaracağız" dedi.

Yorumlar