Gazetemiz Yazarı Evren Kurban’dan Vali Ziya Polat’a övgü dolu sözler
VİRÜSÜN PANZEHRİ ZİYA POLAT OLDU!

Gazetemiz yazarı Evren Kurban Yozgat’a yeni atanan Vali Ziya Polat ile ilgili önemli bir detayı okuyucusuyla paylaştı. Kurban, ‘Cavid-19 virüsünün Yozgat’ta tavan yaptığı dönemde ataması yapılan Ziya Polat’ın ilk iş olarak kentte salgını azaltacak önlemlere bizatihi eğilmesi ve farkındalık oluşturması salgının azalmasına büyük etki etti’ dedi.
Yozgat’ın çiçeği burnunda Valisi Ziya Polat’ın halk odaklı hizmet anlayışıyla göreve başlaması şehirde pozitif bir etki bıraktı.
YOZGAT’I İPTEN ALDI
Kurban, ‘Öyle bir zamanlamada geldi ki Yozgat’a adeta bir panzehir oldu. Covid-19 virüsünün artık iyiden iyiye canlar aldığı, salgının olmadığı yer kalmadığı bir anda çıka geldi. Vali Ziya Polat hemen kolları sıvadı. Sabah öğle akşam demedi esnaf esnaf, köy köy, ilçe ilçe gezerek farkındalık için yola koyuldu. Diğer yandan da idare mekanizmasını adeta yeniden diriltti. Derler ya balık baştan kokar diye. Baş ne yaparsa geriye kalanda aynı minvalde ilerler. İşte Vali Ziya Polat’ın Covid-19 sürecinde işi sıkı tutmasının meyvesini yemeye tez zamanda başladık. Yozgat özelinde verilerde ciddi inmeler var. Büyük resme odaklansak iyi olur. Vali Ziya Polat öyle bir anda geldi ki güzel Yozgat’ı bence ipten aldı’ diye konuştu.
VALİ YAZICI PROFİLİNDE BİR VALİ
Kurban, ‘ettiğim “insanı yaşat ki devlet yaşasın” anlayışının güzel bir örneğini Yozgat’ta yaşıyoruz. Yeni atanan Vali Ziya Polat Yozgat’ta tamda bu güzelliği yansıtıyor şu sıralar. Makamda oturmaya gelmediğini, makamda ağalık taslamak için oturmadığını, makam cakası satma niyetinde hiç olmadığını daha ilk günlerde gösterdi. Bu durum bende büyük ümitleri beraberinde getiriyor. Takip etmeye, Vali Beyi gözlemleyeme devam edeceğiz.
Siyasetin kazanımlarını randımanlı hale getirmek, takipçi olmak, idari mekanizmayı çalıştırmak ve tabi ki vatandaşımıza güzel yüzlü vali imajını çizmek Vali Ziya Polat’ın üzerine. Devletin sıcak yüzünü, akılcı yapısını, sistemli çalışmasını kendisinde gözlemliyorum. Yozgat’a Vali Abdulkadir Yazıcı profilinde bir Vali daha geldi. Kıymet bilelim inşallah” dedi.
Yazının devamını 3. Sayfadan okuyabilirsiniz.

Yorumlar