Bayram tatillerini memleketlerinde geçirmek için gelenlerin geriye çöpleri kaldı
Yakışmıyor!

Türkiye’nin ilk milli parkı çamlıkta ortaya çıkan manzara insanların tepkisini çekiyor. Kurban bayramı dolayısıyla Yozgat’a gelen ve Milli Park Çamlıkta zaman geçiren vatandaşlar geriye çöp bıraktı.
ÇÖPLERİ BIRAKIP GİTTİLER
Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği Yozgat’ta kurban bayramı ile birlikte çamlık oldukça yoğun bir dönem yaşadı.
Milli park içerisinde oluşturulan piknik alanları vatandaşları ağırlarken, bırakılan çöpler tepki çekti.
Bayram tatilini geçirmek için Yozgat’a gelen tatilcilerden geriye sahil boyunca uzanan çöpler kaldı, son anlarını fotoğraf çekerek geçirmek isteyenler, çevredeki çöpleri kadrajlarına almamakta zorlandı.
Kurban Bayramı tatilinin ardından tatilciler yavaş yavaş geri dönmeye başladı. Bayram tatili boyunca kullandıkları milli park çamlığı boşaltan tatilcilerden geriye çöpler kaldı. Piknik alanlarında, yol kenarlarından, bir çok faklı yerlerde bırakılan ve çöp kutularına atılmayan poşet, karton, yiyecek ve içecek artıkları, maske gibi çok farklı çöp çevre kirliliği oluşturdu. Sıcağın altında kalan bu çöpler aynı zamanda çevreye ağır koku bıraktı.
Atılması belirlenen yerlere atılmayan poşet ve ürün ambalajları rüzgarın da etkisiyle çevreye saçılırken, bu çöpler bölgede yaşayan vatandaşların da evlerine kadar geldi.
Manzarayı gören vatandaşlar duruma isyan etti.

Yorumlar