Anayasa Komisyon Başkanı Bozdağ, Adalet Eğitim Merkezi’ni ziyaret etti
Yozgat'a kazandırdı gururla ziyaret etti

Adalet Bakanlığı döneminde Yozgat’a kazandırılmasında öncülük ettiği Adalet Eğitim Merkezi’ni ziyaret eden TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve Ak Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ hem gururlu hem de mutluluk yaşadı.
Bozdağ’ın Adalet Bakanlığı döneminde temeli atılan ve Yozgat’a kazandırılan Adalet Eğitim Merkezi, Adalet Bakanlığı personeline hizmet içi ve öncesi eğitim vermek üzere inşa edildi.
BOZDAĞ’IN ESERİ
TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve Ak Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, Adalet Eğitim Merkezi’ni ziyaret etti.
Adalet Bakanlığı döneminde bir çok yatırımı Yozgat’a kazandıran Bozdağ, ekonomiye ve istihdama da katkı sağlayacak Adalet Eğitim Merkezi ziyaretinde mutluluğu dikkat çekti.
Yozgat Adalet Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Özden tarafından karşılanan Bozdağ, merkezin bölümlerini tek tek gezdi. Bozdağ’a ziyaret sırasında Yozgat Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uçak ve Yozgat İl Genel Meclisi Başkanı İskender Nazlı da eşlik etti.
Halen AK Parti’deki ağırlığını hissettirerek yeni dönemde de yatırımlarda ön açıcı görevini sürdüren TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve Yozgat Milletvekili Bozdağ, Adalet Eğitim Merkezi’nin her bölümünde incelemelerde bulundu.
ADALET PERSONELİNE
EĞİTİM
Anayasa Komisyonu Başkanı Bozdağ, Adalet Eğitim Merkezin yer itibariyle Yozgat'a ait olduğunu, hizmet itibariyle Türkiye'de görev yapan adli personel, zabıt katipleri, icra katipleri, mübaşirlerin, adalet uzman yardımcılarının, adalet uzmanlarının, yazı işleri müdürlerinin ve diğer ara personelin eğitiminin yapıldığı bir yer olacağını söyledi.
Bozdağ, sadece hakim ve savcıların eğitimine değil, aynı zamanda onların yaptığı işlerde en büyük destekçileri ve yardımcıları olan diğer adli personelin eğitimlerine de büyük önem verdiklerini ifade etti.
Bekir Bozdağ, “Eğitim merkezleri hem yargı güveni hem de yargı memnuniyeti için öneli. Personelin nitelikli olması da bunun daha da artmasına vesile olacaktır. Türkiye'nin bütün Adliyelerinde ve Adalet Bakanlığında çalışan personellerin aynı şekilde bu eğitim merkezlerinde hem hizmet öncesi hem de hizmet içi eğitime tabi tutularak görevlerini daha iyi yapmalarına imkan sunuyoruz. Bunun büyük bir faydası olacaktır. Hem yargıya güven hem de yargı hizmetlerine memnuniyette büyük bir katkısı olacağına yürekten inanıyoruz” dedi.
YOZGAT’A EN
İYİSİNE LAYIK
Bozdağ, Ak Parti hükümetlerimizin Yozgat’ımıza kazandırdığı çok önemli bir yatırım olan Yozgat Adalet Eğitim Merkezi’ni ziyaret ederek, incelemelerde bulunduklarına değindi. ‘2017 yılında Adalet Bakanı olarak temelini attığımız merkezin hizmete girdiğini görmek bizim için büyük bir mutluluk kaynağıdır’ diyen Bozdağ, Yozgat ve Yozgatlı vatandaşların hizmetlerin en iyisine layık olduğunu aktardı.
Pandemi sürecinin bitmesinin ardından her hafta 300’e yakın Adalet Bakanlığı personeli Yozgat’a gelerek burada eğitim alacağını belirten Bozdağ, hem de Yozgat’ımız gezip görme imkanı bulacaklarını ifade etti. Bozdağ, “Yozgat Eğitim Merkezi hem istihdam imkanı sağlayacak hem de Yozgat ekonomisine katkı sağlayacaktır. Ülkemizde Ankara ve Rize’de bulunan Adalet Eğitim Merkezlerinin 3. Yozgat’ta inşa edilmiştir. Yozgat’ımıza böyle bir eser kazandırdığımız için Rabbimize şükrediyorum. üniversitemiz, Polis Mesleki Eğitim Merkezi, Adalet ve Diyanet Eğitim merkezleri ile Yozgat’ımızı bir eğitim üssüne dönüştürdük” dedi.
5 YILDIZLI OTEL
KONFORUNDA
50 bin metrekare alan üzerinde inşa edilen ve 5 yıldızlı otel konforunda olan Yozgat Adalet Eğitim Merkezi 378 konaklama kapasiteli, içerisinde açık/kapalı spor alanları, hobi aktivite alanları, çocuk kulübü, yürüyüş ve parkuru, kütüphane gibi sosyal donatı alanları bulunuyor.

Yorumlar