Bozok Üniversitesi Rektörü Ahmet Karadağ, tercih yapacak öğrencilere çağrıda bulundu
Yozgat huzurlu şehir

Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, TRT Haber ‘Eğitim Editörü’ programına konuk oldu.
TERCİHLER ELE ALINDI
Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, TRT Haber kanalında canlı olarak yayınlanan “Eğitim Editörü” programında aday öğrencilere seslenerek üniversite tercih süreci ve üniversitemiz hakkında bilgiler verdi.
Üniversite tercihi yapacak öğrencilerin dikkat etmeleri gereken hususların ele alındığı, Sezen Yüce’nin sunduğu ve eğitim danışmanlığını Eğitimci Yazar Süleyman Beledioğlu’nun yaptığı “Eğitim Editörü” programının konukları Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ ve Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir oldu.
ÜNİVERSİTEYİ ANLATTI
Programda, Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, 2006 yılında kurulan üniversitemizin genç ve dinamik bir üniversite olduğunu belirterek 14 fakülte, 4 yüksekokul ve 9 meslek yüksekokulu ile eğitim öğretim hayatına devam ettiğini belirtti.
Geçmişte kurulan fakülte ve yüksekokulları ile Yozgat Bozok Üniversitesinin yarım asırlık deneyim ve tecrübeleri olan köklü bir geçmişe sahip, bölgesine ve ülkesine değer katan marka bir üniversite olduğunu söyledi.
Üzerinden geçtiğimiz uzun ve zorlu pandemi dönemini başarılı şekilde yönettiklerini belirten Rektör Karadağ, uzaktan eğitim ile eğitim öğretim sürecini, Araştırma ve Uygulama Hastanesinde yapılan covid testleri ile sağlık sürecini, fakülte ve yüksekokullarımızda üretilen sperlik ve kenevir yağı katkılı antibakteriyel ürünlerle de zorlu pandemi sürecini başarılı ve iyi yönettiklerini kaydetti.
KENEVİRDE İHTİSASLAŞAN
ÜNİVERSİTE
Yozgat Bozok Üniversitesinin Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen 15 ihtisas üniversitesinden biri olduğuna dikkat çeken Rektör Karadağ, Sürdürülebilir Endüstiriyel Kenevirle ilgili biyokütlenin tamamını ekonomiye kazandırmayı hedeflediklerini belirtti. Rektör Karadağ, kenevir özelinde üniversite bünyesinde bölgesel kalkınma odaklı insanlığa ve ülke ekonomisine değer katacak kısa, orta ve uzun vadeli yürütülen çalışmalar hakkında da izleyicilere bilgiler aktardı.
Rektör Karadağ, Yozgat Bozok Üniversitesinin ihtisas alanı itibariyle kenevirin ekonomiye kazandırılma noktasında Türkiye’de tek yetkili üniversite; dünyada ise kenevir disiplini ile ilgili çalışma yapan ikinci üniversite olma özelliğini taşıdıklarını vurguladı.
YOZGAT GÜVENLİ
Son olarak tercih yapacak öğrencilere çağrıda bulunan Karadağ “Kararlılkla, Başarıya” sloganı ile öğrencileri güvenli ve huzurlu şehir olan Yozgat’a, marka üniversite olma yolunda hızla ilerleyen Yozgat Bozok Üniversitesine beklediklerini söyledi.

Yorumlar