Mümin Sarıkaya son dönemdeki çıkışıyla en popüler sanatçılarından biri oldu
YOZGAT'IN tanıtım elçisi

Yozgat’ın son dönemlerde yetiştirdiği önemli sanatçılar arasına girmeyi başaran Mümin Sarıkaya adeta Yozgat’ın tanıtım elçisi. Yurt içi ve yurt dışında en popüler sanatçılarından birisi olan Mümin Sarıkaya, katıldığı programlarda da ilgi görüyor.
2015 yılında çıkardığı ‘Ben Yoruldum Hayat’ şarkısıyla dikkat çeken Mümin Sarıkaya son olarak İbo Show'da yer aldı.
İbo Show'da Mümin
Sarıkaya rüzgarı
Yozgat'ın ünlü sanatçısı Mümin Sarıkaya ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses'in Star TV'de yayınlanan ve birbirinden ünlü isimlerin yer alacağı programına konuk oldu.
Yaşadığı talihsiz olayın ardından yeniden ekranlara dönen ve birçok ünlü sanatçıyı konuk eden İbo Show 15. Bölümünde Star TV'de yayına girdi. Yozgat'ın son dönemlerde yetiştirdiği ünlü sanatçılardan biri olan Mümin Sarıkaya, Safiye Soyman, Faik Öztürk, Davut Güloğlu ve Sevcan Orhan'ın da konuk olduğu gecede birbirinden güzel şarkılarını seslendirildi. Yapımcılığını Poll Production ve Global Medya’nın üstlendiği; her hafta birbirinden ünlü isimlerin ağırlandığı programda, unutulmaz bir gece yaşandı. Koronavirüs günlerinin en fazla şarkısı Ben Yoruldum Hayat'la bir kez daha zirve yapan Sarıkaya'nın uzun bir aranın ardından ekranlara çıkacak olmasının, Yozgat halkının da programa olan ilgisini arttırdı.
Türkiye'nin şarkısı
'Ben Yoruldum Hayat'
Yozgat’ın son dönemlerdeki en popüler sanatçılarından biri olan Mümin Sarıkaya’nın Ben Yoruldum Hayat şarkısı korona günlerinin en fazla dinlenen şarkısı oldu. Yozgat’ın son dönemlerdeki en popüler sanatçılarından biri olan Mümin Sarıkaya’nın Ben Yoruldum Hayat şarkısı korona günlerinin en fazla dinlenen şarkısı oldu. İnsanların içerisinde bulunduğu olumsuz durumu en iyi yansıtan şarkı olarak dikkat çeken Ben Yoruldum Hayat dinlenme rekorları kırdı.
Covid-19 pandemisinin ikinci dalga etkilerini değerlendirmek amacıyla ülke genelinde gerçekleştirilen çalışma, ilginç sonuçlara ulaşıldı. Pandemiye ilişkin ruh halimizi en iyi yansıtan şarkı, Mümin Sarıkaya’nın “Ben Yoruldum Hayat” şarkısı oldu.
Üsküdar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Tuğba Aydın Öztürk, Method Research Company Proje Direktörü Hale Aslı Kılıç ve Pazarlama Uzmanı Şeyda Aydın tarafından yürütülen ‘2. Dalga Sonrası Türkiye Araştırması’ sonuçlandı.
TÜRKİYE’NİN ŞARKISI
“BEN YORULDUM HAYAT” OLDU
Araştırmada katılımcılara “Pandemi sürecinde kendinizi düşündüğünüzde hangi şarkı sizi en iyi yansıtmaktadır’ şeklinde açık uçlu bir soru da yöneltildi. Şarkıların çok büyük bir çoğunluğunun arabesk müzik türünde olup olumsuz duyguları temsil ettiği görüldü. Ancak yine de umut, sabır, teselli gibi duyguları yansıtan şarkılar da listede yerini aldı. Buna göre Türkiye genelinde ruh halimizi en iyi yansıtan şarkı Mümin Sarıkaya’nın ‘Ben Yoruldum Hayat’ isimli şarkısı oldu. Kadınlar en çok Göksel’in ‘Depresyondayım’ isimli şarkısını ve erkekler ise Müslüm Gürses’in ‘İtirazım Var’ isimli şarkısının kendilerini en iyi şekilde yansıttığını söyledi.

Yorumlar