Elazığ ve Malatya'da yaşanan deprem felaketinin ardından Türkiye'nin birçok bölgesinden yapılan yardıma Yozgat'ta kayıtsız kalmadı. Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası, Yozgat Ticaret Borsası üzücü felaketin ardından bir araya gelerek Elazığ ve Malatya'daki depremzedelerin yiyecek ihtiyacını karşılamaya çalıştı.
"YOZGAT OLARAK KARDEŞLERİMİZİN YANINDAYIZ"

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse'nin de kayıtsız kalmayarak Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı Fatma Şahin ile birlikte deprem bölgesinde incelemelerde bulunmak amacıyla Elazığ'a gitti. Bu arada tüm Türkiye'de olduğu gibi Yozgat'tan da yardımlar ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya devam etti.
İHTİYAÇLAR GÖNDERİLDİ
Elazığ ve Malatya’da yaşanan deprem felaketi sonrası ülkenin dört bir yanından vatandaşlar deprem bölgesinde ki depremzedelere yardım elini uzatıp yaralarını sarmaya çalışıyor. İlimizde Yozgat Belediyesi ile birlikte ilçe belediyeleri de deprem bölgesinde mağdur olan halkın yaralarını sarmak için hazırladıkları yardım kolilerini yerine ulaştırmıştı. Belediye Başkanı Celal Köse’de diğer belediye başkanları ile birlikte bölgeye giderek yerinde incelemeye katıldı ve deprem felaketinden etkilenenlere geçmiş olsun dileklerini bizzat kendisi iletti. İlimizde son olarak Ticaret Borsası ve Ticaret ve Sanayi Odası birlikteliği ile orada bulunan odalarla koordineli bir biçimde bölge halkının ihtiyacı olan yardım malzemeleri kamyonla gönderildi.
"YARDIMLARIMIZ HAYIRLICA YERİNE ULAŞSIN"
Türkiye'de olduğu gibi Yozgat'ta üzerine düşen görevi yapacaktır ifadelerini kullanan Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Erkekli, "Ülkemizde son derece üzücü bir olay yaşadık. Bu üzücü olay hepimizi derinden etkilemiştir. Elazığ ve Malatya'daki depremzede kardeşlerimize Yozgat'ta duyarlılık göstererek iki oda bir olup yardımlarımızı sorumluluk olarak görüp bu sorumluluğu yerine getirdik. Ne kadar faydamız olursa o kadar iyi diye düşündük ve yardımımızı yaptık. Türkiye'de olduğu gibi Yozgat'ta üzerine düşen görevi yapmıştır. Cenabı Allah bundan sonra bu acıları yaşatmasın, bu olay hepimizin başına gelebilirdi. Ama inşallah bundan sonra bu gibi felaketler yaşanmasın. Bundan sonraki çalışmalarımızda da her zaman gayretlerimizi göstereceğimize inanıyorum. Hayrımız hayırlıca yerine ulaşır inşallah. Pirinç, makarna, nohut, su gibi yiyecek malzemeler var. Oradaki Borsa ve Oda Başkanlarımızla görüşerek hazırladığımız malzemeler var. Onlar da taziye evleri kuruyorlar şuan çadır kuruyorlar. Kurumda görevli olan arkadaşlarımız sıcak yemeklerle vatandaşlarımızın yanında olmaya çalışacak" şeklinde konuştu.
"ACI BİR OLAY"
Bu acıların tekrar yaşanmamasını temenni eden Yozgat Ticaret Borsası Başkanı Sinan Çelik, "Acı bir olay. Elazığ ve Malatya'da yaşanan bu deprem felaketinden sonra öncelikle rahmetli olanlara Allah'tan rahmet diliyoruz ve başsağlığını buradan iletiyoruz. Kalanların da biran evvel sağlıklarına kavuşmaları için dua ediyoruz. Yozgat olarak Elazığ ve Malatyalı kardeşlerimizin yanındayız. Yozgat Ticaret Sanayi Odası ve Yozgat Borsası olarak elimizden geldiği kadar bir araç hazırladık. Bunun içerisinde çeşitli gıda malzemesi var. Oradaki Özel İdaremiz, Elazığ ve Malatya valiliğinde oluşturulan koordinasyon merkezinden aldığımız ihtiyaç listelerine göre gerekli olan malzemeleri gönderdik. Bu acıları tekrar yaşamamayı temenni ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Yorumlar