Dünya Yozgatlılar Konfederasyonu 1. Olağan genel Kurulu, Başkent Ankara’da geniş bir katılımla gerçekleşti. Ankara Yozgatlılar Federasyonu Başkanı Ahmet Koç’un genel başkan seçildiği genel kurulda dünyanın her yerinde yaşayan Yozgatlılara birlik ve beraberlik mesajları verildi.
Yozgatlılar birlik mesajı verdi

11 federasyon 1 vakıf ve 350 dernekle Yurt içi ve yurt dışı temsilcilikleriyle bir araya gelen Yozgatlılar, Ankara’da Dünya Yozgatlılar Konfederasyonunun temelini atarak ilk Genel Kurulunda Başkanlarını seçti.
Dünya Yozgatlılar Konfederasyonu 1. Olağan genel Kurulu Ankara Mamak’ta bulunan Necmettin Erbakan Kültür Merkezinde gerçekleşti.
Kongreye Yozgat Valisi Kadir Çakır, Belediye Başkanı Kazım Arslan, Bozok Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey, Milletvekilleri Yusuf Başer, Ali Keven, Ethem Sedef, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Eski bakanlardan Lütfullah Kayalar ve Yozgat dışında yaşayan siyasi, bürokrat ve sivil topluk kuruluşu temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.
Yurtdışından ve Yurt içinden yoğun katılımın sağlandığı kurul divan ve yönetiminin kabul oylanmasının ardından protokol katılımcılarının selamlama ve tebrik konuşmalarıyla devam etti.
Tek aday olarak seçime girişen konfederasyon Genel başkanlığına 1 Yıllık dönem için Ankara Dernekler Federasyonu Başkanı Ahmet Koç Genel Başkan seçildi.
Konfederasyon tüzüğüne göre her federasyon bir yıl dönem başkanlığı yapıyor.
Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği program toplu fotoğraf çekimi ve tebriklerle son buldu.

Yorumlar