Son yıllarda hep zirveye oynayan ve yaşadığı şanssızlıklarla bir türlü ipi göğüsleyemeyen kırmızı siyahlı ekip hafta sonu 20 yıllık hasrete son vererek Yozgatlılara erken bayram yaşattı.
Yozgatspor bayramı erken getirdi

Bolu Atatürk Stadı'nda, Akşehirspor'u penaltılarla deviren ve 3. Lig biletini cebine koyan Yozgatspor 1959 FK gece Saat:00.00'da şehre geldi. Takımı Yerköy'de karşılayan taraftarlar birlikte Cumhuriyet Meydanı'na gelerek şampiyonluğu kutladılar.
MEŞALELER ARASINDA YOZGAT'A GELDİLER
Bolu Atatürk Stadı'nda Konya temsilcisi Akşehirspor ile karşılaşan ve normal süresi ile birlikte uzatmaları da 0-0'lık eşitlikle tamamlanan maçta penaltılarla 3. Lig biletini cebine koyan temsilcimiz maç sonrası Atatürk Stadı'nda taraftarla sevincini paylaştıktan sonra Yozgat'a doğru yola çıktı. Takımdan önce yola çıkan taraftarlar gece yarısı şehre şampiyonu Yerköy'de karşıladılar. Araç konvoyları ve meşaleler arasında taraftarları ile birlikte şehre gelen kırmızı siyahlı ekibi Yozgat merkezde daha kalabalık bir taraftar topluluğu karşıladı. Yozgatspor'un Cumhuriyet Meydanı'na gelmesi ile birlikte kelimenin tam manasıyla Yozgat bayram yerine döndü.
OMUZLARDA TAŞINDILAR
20 yıldır şampiyonluğa aç Yozgatspor taraftarı, Yozgat Halkı ve şehir takımını Cumhuriyet Meydanı'nda meşaleler ve tezahüratlarla karşıladı. Karşılamaya Vali Kadir Çakır'da katıldı. Takım otobüsünün meydana girmesiyle ortalık bayram yerine dönerken mutluluk zirve yaptı. Taraftarın "Şampiyon" tezahüratları ile takım otobüsünden inen Yozgatsporlu futbolcular Yozgat Halkı ile birlikte kutlama yaptılar. Taraftara 3'lü çektiren Vali Çakır futbolcuları da tek tek tebrik etti. Kazanılan şampiyonlukta büyük emeği olan Kulüp Başkanı Kazım Arslan ve yönetimi de taraftarla birlikte meydandaydı. Yozgatlılar şampiyonluk kupası ve futbolcularla fotoğraf çekildiler.Yaptığı 2 penaltı kurtarışı ile maçın kahramanlarından olan kaleci Cengiz Karaaslan, BAL Ligi gol kralı Hüseyin Çelik ve diğer futbolcular omuzlara alınarak sevgi gösterisinde bulunuldu.

Yorumlar