Yozgatspor 1959 FK'nın şampiyonluğunun tüm Yozgatlılara hayırlı olmasını söyleyen Kulüp Başkanı Dr. Kazım Arslan birlik ve beraberlik içerisinde kırmızı siyahlı ekibin daha birçok başarıya imza atacağını söyledi.
"YOZGATSPOR İÇİN KENETLENECEĞİZ"

Yozgatspor'un profesyonel ligde çizeceği yol haritası ve yapılması gerekenler hakkında açıklalar yapan Arslan, oluşturulan kurumsal yapılanmanın üzerine koyularak devam ettirilmesi gerektiğinin altını çizdi.
"DESTEKLERİN DEVAM EDECEĞİNDEN ŞÜPHEM YOK"
Yozgatspor'un yönetimi, taraftarı, teknik heyeti ile birlikte her zaman iyi yönetildiğine vurgu yapan Arslan bu birlik ve beraberliğin bozulmayacağına ve verilen desteklerin devam edeceğine inandığını dile getirdi. Arslan, "Yozgatspor iyi bir teknik ekip, yönetim, taraftar ve şehir ile bütünleşerek bu başarıyı yakaladı. Bu birlik beraberliği bu başarıyı günlük birtakım çekişmelere feda etmemeliyiz. Günlük çekişmelerle orda burada konuşulan laflarla bu başarıyı gölge altında bırakmamak lazım. Yozgatspor'un önünü açacak çalışmalar yapılması lazım. Bu noktada ifade ettiğim gibi devlette devamlılık vardır. Yozgat'ta valiler değişti ama destek devam etti. Kurum bazında Yozgatspor'a yapılacak katkılarda bir değişiklik yaşanmayacağını düşünüyorum. Çünkü asıl olan Yozgat'tır. Bizim için önemli olan Yozgat'ın ortak paydasıdır. Bizler için önemli olan Yozgatspor'un başarısıdır. Yeni seçilen belediye başkanımızın da Yozgatspor'a aynen bizim dönemimizde olduğu gibi gerekli katkıları sunmaya devam edeceğine ben inanıyorum. Yozgat Belediyesiyle de, Yozgat Valimizle de, siyasilerimizle de, ilçe Belediye Başkanlarımızla, dernek ve federasyonlarla konuşup geniş istişarelerde bulunup en güzel yapıyı oluşturmak istiyoruz. Hiç kimse Yozgatspor'un geleceğinden endişe duymasın. Yozgatspor dört yıldır iyi yönetildi, inşallah bundan sonrada iyi yönetilmeye devam edecek" şeklinde konuştu.
"3. LİG ÇOK FARKLI BİR MECRA"
Özlemle beklenen şampiyonluğun ardından yeni bir maceranın başladığını söyeleyen Arslan açıklamalarına şu şekilde devam etti. "3. Lig çok farklı bir mecra. Artık takım profesyonel oldu ve profesyonelce yönetilmesi lazım. Kadrosunun ona göre şekillenmesi lazım. İdari yapılanmasının ona göre yapılanması lazım. Bununla ilgili olarak biz çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Çünkü Yozgatspor dört yıldır Türkiye'nin en güvenilir kulüplerinden birisi olmuştur. Futbolcuların teknik direktörlerin çok rahatlıkla geldiği, çalışmak istediği bir kulüp olmuştur. Bu kurumsal yapıyı tabiki üstüne koyarak devam ettirmek lazım. Bunun içinde bir profesyonel yapının oluşturulması lazım. Şu anda çalışmalarımız bu yönde devam ediyor. İnşallah 3. Lig'de de Yozgatspor misafir olacaktır. Çok büyük başarılara imza atacaktır. Bu noktada Yozgatlı hemşerilerimizin tabiki Yozgatspor'u biraz daha sahiplenmesi gerekiyor. Dört yıldır hemşerilerimiz ile takımı bir arada tutmak adına değişik kampanyalar yaptık. Ama artık bu işin şakası yok. Neticede 3. Lig biraz daha maliyetli. Ama tabiki bu maliyetin yanında 3. Lig'in gelirleri de var. BAL'da herhangi bir gelirimiz yoktu. Ama 3. Lig'de bazı giderleri karşılayacak gelirlerde söz konusu. Futbolda para önemli. Ama ondanda önemlisi bu paranın iyi kullanılması, çar çur edilmemesi. Örnek verecek olursak Yozgatspor'un bu yılki bütçesinin iki hatta üç katını harcayan kulüpler amatör liglere düşerken biz BAL için mütevazı sayılacak bir bütçeyle şampiyonluğa ulaştık. Bu noktada çok dikkatli olunması lazım. Yozgatlı hemşerilerimiz ve Yozgatlı olup da gurbette olan hemşerilerimizin Yozgatspor'a daha fazla sahip çıkmalarını bekliyoruz. Bu noktada Yozgatspor'a bu yıl katkı sağlayan İstanbul Yozgatlılar Federasyonu'na da teşekkür ediyorum. Diğer dernek ve federasyonlardan bu tür destekleri beklediğimizi ifade etmek istiyorum."
DESTEKLERDEN DOLAYI TEŞEKKÜR ETTİ
Dört yıldır Yozgatspor'a detsek veren herkese teşekkür eden Arslan, "Yozgatspor'umuzun şampiyonluğu hepimize hayırlı uğurlu olsun. Hep birlikte sevindik. 19 yıl aradan sonra ve Yozgatspor'un kuruluşunun 60. yılında Yozgatspor'la böyle bir şampiyonluk yaşadığımız için Allah'a şükrediyorum. Ümit ediyoruz ki Yozgatspor'un başarıları bununla sınırlı kalmayacak. Bugün kutladığımız şampiyonluk tabiki bir günde olan birşey değil. Çok uzun süreli fedakarca bir çalışmanın eseridir. Bu neticeyi almak için dört yıl boyunca çalıştık. Bu gün elde edilen neticede dört yıllık emeklerin karşılığı var. Her yıl yapılan yanlışları gözden geçirdik. Yapılan yanlışları tekrar etmeme adına, daha güzellerini yapma adına kendimize bir yol haritası belirleyip bu günlere kadar geldik. Dört yıl öncesinde Yozgatspor yeniden yapılandırılırken herkesin bildiği gibi Şefaatl Belediyespor ve o gün ki Belediye Başkanı Zeki Bozkurt bize yardımcı oldu. Bizde kendilerine teşekkür ediyoruz. O günden bu güne Yozgat Valilerimiz Abdulkadir Yazıcı, Kemal Yurtnaç ve Kadir Çakır bize her zaman yardımcı oldular. Bu başarıda kendilerinin de büyük katkıları var. Kendilerine de teşekkürü bir borç biliyoruz. Spor Toto aracılığı ile takımımıza destek sağlayan Cumhurbaşkanı Yardımcımız Fuat Oktay ve Bekir Bozdağ'a da teşekkür ediyoruz. Dört yıldır çalıştığımız teknik ekipler var. İstikrarlı bir şekilde Yozgatspor'un başarısı için çalışan bir yönetimimiz var. Yönetimdeki arkadaşlarımızın da bu başarıdaki katlıları çok büyük. Taraftarlarımıza teşekkür ediyoruz. Şartlar ne olursa olsun bizi yalnız bırakmadılar. Zaman zaman dövüştük, zaman zaman çekiştik, zaman zaman muhabbet ettik. Ama netice Yozgatspor'un başarısı olduğu için hiçbir zaman bizi ne deplasmansa nede Yozgat'ta yalnız bırakmadılar, takımlarına sahip çıktılar. Bu arada tabiki Yozgat Belediyesini de unutmamak gerekir. Beş yıllık süre içerisinde benim belediye başkanlığım süresinde Yozgat Belediyesi Yozgatspor'a çok ciddi katkılar sağladı. Kurum olarak Yozgat Belediyesine tabiki teşekkür ediyorum. Yani bugün geldiğimiz noktada çok büyük bir gayret var. Dört yıllık sürede gerek Belediye, gerek Valilik, gerekse Yozgatlı iş adamlarımızla, gerek taraftarımızla gerekse yönetimimizle bu günlere gelmek için çok büyük bir katkı ve gayret oluştu. Biz Yozgatspor'a katkı sağlayan herkese teşekkür borçluyuz" dedi.

Yorumlar