Yerköy Şehit Ailelerini Koruma Yaşatma ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret eden Yozgat İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürüm Hakkı Yurtlu, dernekleşmenin ve sivil toplum kamu işbirliğinin önemine değindi.
Yurtlu dernekleri ziyaret etti

Kamu- STK işbirliğinin güçlenmesi, derneklerin karşılaştığı sorunların çözümü ve dernek yöneticilerinin görüşlerinin alınması hususunda ziyaretlerini sürdüren Yurtlu, Yerköy ilçesinde kurulu ve faaliyet gösteren dernek yöneticileriyle buluştu. Dernek yönetim kurulu başkanı Ahmet Kepir ve yönetim kurulu üyelerin hazır bulunduğu ziyarette, İl Müdürü Yurtlu, derneğin yaptığı faaliyetlere vurgu yaparak, dernekleşmenin önemine değindi. Derneklerin bir çatı oluşturtmakla hem kurumsallaştığını hem de birlik beraberlik, mesleki ve belirli alanlarda dayanışma ve kaynaşmanın sağlandığı yer olduğunu hatırlattı. Yurtlu ayrıca, “Bilindiği üzere kamu-sivil toplum işbirliği konusunda ve bu birlikteliğini güçlenmesi hususunda Bakanlığımızca sürdürülen çalışmalar kapsamında bilgilendirme faaliyetlerine büyük önem vermekteyiz “diyerek dernek yöneticilerine yönelik bilgilendirmede bulunarak, dernek yöneticilerinin de görüşlerini aldı.
Yerköy Şehit Aileleri Koruma Yaşatma ve Dayanışma Derneği yönetim kurulu başkanı Ahmet Kepir, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, derneğin İçişleri Bakanlığınca desteklenen projeleri için de ayrıca teşekkür etti.

Yorumlar