BAYRAMSA BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN…

 21 Mayıs 2020 Perşembe (4 ay önce)
 1067
Ahmet ÖRMÜŞ
Ahmet ÖRMÜŞ

Bayramlar umuttur, bayramlar berekettir, bayramlar niyettir, bayramlar özlemdir, bayramsa bayramınız mübarek olsun…
Bayramlar Türk İslam âleminin önemli günlerindendir. Her bayramın kendine özgü güzelliği vardır. Ramazan bayramı ramazan ayından çıktığımız zaman yüce yaratıcınınım bizlere 30 günün ardından vermiş olduğu bir mükâfattır.
Bayramlar insanların bir araya geldiği uzun zamandır görüşmediği büyüklerin ellerinden öpmek, hatırlarını sormak ve mezarlıklara gidilerek ölümü hatırlamaktır.
Son zamanlarda aynısı gibi devam etmekte biraz farklı şekilde. İnsanların yoğun şekilde çalıştıkları işlerinden bir haftada olsa iş yoğunluğundan uzak durarak memleketlerinde sevdikleri ile beraber dinlenmek oluyor.
Birileri için fırsat uzun soluklu çalışanlar için aileleri bir yudum su gibi geliyor. İşte bu yüzden bayramlar önemli. Büyük yaşlılarımızın ellerinden öperek hayır dualarını almak bayramlarda daha da güzeldir. Yaşınızın hiçbir önemi yoktur. Önemli olan hatırlamaktır.
Bayramların neşeli sevinçli olduğu zamanların yanı sıra. Hüzünlü boynu bükük geçiren insanlarda vardır. Yakın zamanda sevdiğini kaybedenler. Veya babasız annesiz ilk bayramları olanlar da vardır. Bu yüzden dediğim gibi başlığımda BAYRAMSA BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN.
İlla ki bayramı herkes yaşayacak ama birileri hüzünlü ama birileri sevinçli. Bu yüzden bakıp örnek almak gerek.
Ve ailemizin kıymetini bilmemiz lazım.
Ve tüm sevdiklerimizin.
Bayramı hüzünlü geçenlerin hüzünlerine ortak olmak en güzel hediyedir.
Bayramların bir özelliği de gariplerin sevindirilmesi yüzlerinin güldürülmesidir.
Öksüz ve yetimlere sahip çıkılması bayramın olmazsa olmazlarıdır. Memleketimizin her köşesi güzel. Ve özel insanlar ile dolu. Sevdikleriniz ile beraber güzel bir bayram geçirmenizi en içten dileklerimle temenni ederim. Mübarek ramazan bayramı ülkemize birlik beraberlik huzur ve sağlık getirmesini yüce Mevla’dan niyaz ederim. SAĞLIKLI KALIN HOŞ ÇA KALIN. EVDE KALIN…

Yorumlar