YENİ DÜNYA DÜZENİ…

  6 Nisan 2020 Pazartesi (1 ay önce)
 511
Ahmet ÖRMÜŞ
Ahmet ÖRMÜŞ

İlk yazımızdan bu güne bir değişiklik yapmadan sizler ile beraber olmaya devam ediyoruz.
Gündemi, dünyayı alt üst eden bir sistem ile karşı karşıyayız. Bu hafta ve önümüzdeki günlerde corona covid 19 adı verilen Çin devletinin Vuhan kentinden tüm dünyaya yayılan virüs ’den bahsedeceğim.
Corana baktığımız zaman bu kadar kısa sürede tüm dünya devletlerini sarması olağan hızlı bir şekilde her insanda olduğu gibi bizlerde de soru işaretleri bırakmaktadır.
Dünya ekonomisi yerle bir olur iken değerini koruyan ve ve kıymeti artan sadece ABD doları. Sizce de bir gariplik yok mu bu durumda.
Dengeler alt üst olurken her şeyin değeri düşerken neden doların değeri artıyor. Bir gariplik var ortada analizi iyi yapanlar durumu fark edecektir. Artık dünya üzerinde düzenler sistemler değişti.
Yıkılan işgal olan devletlerden sonra 2020 yılından sonra savaş dönemi bitti. Artık biyolojik savaş başladı. Bu virüsün çıktığı ilk günden itibaren kendi düşüncem ABD Çin devletine karşı başlatmış olduğu bir biyolojik savaş. Şimdi diyeceksiniz ki kendi de etkileniyor. Evet, kendi de etkilenmesi gerekiyor ki masumluğu ortaya çıksın. Bu yazımdan sonra yaklaşık 3 yâda 5 ay sonra virüsün tedavisini bulduk diye bangır bangır dünya medyasında bağıracaklar. Ve dünyaya vermesi için karşılığında yaptırım isteyecekler. Dünya tek merkezli bir devletten yönetilmeye çalışılacak. Ancak planlar yürüyecek mi. İstedikleri gibi olacak mı? Bakacağız ve göreceğiz. Bu fikirler kendi fikirlerim ve öngörülerim olduğu belirtmek isterim. Plan yapanların en iyisi ve en hayırlısı yüce Allah’tır. Rabbim ülkemizi devletimizi milletimizi korusun ve kollasın. Yazımızın devamını önümüzdeki günlerde devam edeceğiz.

GÖRÜNMEZ KAHRAMAN ONLAR
EMNİYET TEŞKİLATI…

Küresel sorun ile mücadelemizi verirken görmemezlikten gelemeyeceğimiz insanlar var. Bu sıralamada elbette sağlık çalışanlarımızı yazmadan görmekten gelemeyiz.
Asıl kahramanlarımız onlardır. İnternet üzerinden çeşitli resim yazı haberler ile sağlık çalışanlarımızın yanında olduğumuzu gösteriyoruz. Lakin sağlık çalışanları kadar kendi sevdiklerini bizler için ihmal eden.
Aylık maaşları ihtiyaçlarımızı kapımıza kadar getiren 24 saat şehirde kimseler yok iken devletin milletin bölünmez bütünlüğünü koruyan kollayan emniyet teşkilatını yazmadan geçemeyeceğim.
Halkımızı sesli anonslar ile uyaran yetimin öksüzün yanında olan kahramanlar. Zor günleri atlatırken güzel günlere kahramanlarımız ile beraber geçeceğiz.
Şu zor zamanda hiç kimse sağlık çalışanı yâda emniyet çalışanı olmaya tereddüt ederken azimle sabırla aşkla devleti milleti için çalışan kahramanlar onlar.
Rabbim korusu kollasın sıhhat ve güç versin tırnaklarını taş değdirmesin.
Tüm emniyet mensubu arkadaşlarımızın Kolluk kuvvetlerimizin ve sağlık çalışanlarımızın. Bu meslek dalları parası yâda rahatlığı için yapılan meslek dalları değildir. Vatan aşkı ile yapılan meslektir bunlar. Vatan ve millet aşkı emniyet güçlerimizden eksik olmasın.
Yazımızda bir eksiklik kusurumuz oldu ise af ola kıymetli okurlar dilimizin döndüğü kalemimizi yazdığı kadar sizler ile beraber olduk.
Tekrar buluşabilmek ümidi ile SAĞLIKLI KALIN HOŞ ÇA KALIN. EVDE KALIN…

Yorumlar