“Açık Kapı” biriminde vatandaşları dinleyen Vali Polat, sorun, talep ve isteklerin ilgili kurumlar tarafından ivedilikle değerlendirilerek vatandaşlara yardımcı olunması talimatını verdi.
'Açık kapı,  milletin Kapısı'

Yozgat Valisi Ziya Polat, vatandaşların dertlerini dinlemeye, sorunlarına, sıkıntılarına çare üretmeye devam edeceklerini söyledi.
Yozgat Valisi Ziya Polat, vatandaşlarla üst düzeyde iletişimin kurulması, taleplerinin etkin ve hızlı bir şekilde alınarak sonuçlandırılması amacıyla oluşturulan Açık Kapı'da vatandaşlarla bir araya geldi. Vali Polat, vatandaşların taleplerini dinledi.
“Açık Kapı” biriminde vatandaşları dinleyen Vali Polat, sorun, talep ve isteklerin ilgili kurumlar tarafından ivedilikle değerlendirilerek vatandaşlara yardımcı olunması talimatını verdi.
Bir araya geldiği vatandaşların talep ve sorunlarını tek tek dinleyerek not alan Vali Polat, kamu hizmetlerinin yürütülmesinde bütün kurumlar olarak vatandaş memnuniyetini esas alan, çözüm odaklı bir anlayış içerisinde için çalıştıklarını vurguladı.
Vali Polat, “Bizler, Devlet olarak ‘insanı yaşat ki devlet yaşasın’ anlayışı ile vatandaşlarımıza en iyi şekilde hizmet vermenin gayretindeyiz. Vatandaşlarımızın taleplerini yüz yüze görüşmek ve çözüm yolları bulmak üzere periyodik olarak programlar yapıyoruz. Bu programda vatandaşlarımızla tek tek görüşüp sorunlarını dinleyerek, sorunların çözümü ile ilgili çalışmaları başlatıyoruz” dedi.
Açık Kapı’nın Milletin kapısı olduğunu belirten Vali Polat, Açık Kapı’nın vatandaşların kamu hizmetlerine erişimini kolaylaştırması, başvuruların daha hızlı sonuçlanması ve ayrıca sunulan hizmetlerden vatandaşların memnuniyetinin arttırılması için çok önemli olduğunu vurguladı.
Vali Polat, vatandaşların her türlü talep, öneri ve şikayetlerini Açık Kapı'ya, yüz yüze, internet, e-devlet üzerinden veya mobil olarak müracaat edebileceklerini belirtti. YAŞAR ÖZER

Yorumlar