Yozgatspor 1959 FK’da yeni yönetim Kulüp Başkanı Dr. Kazım Arslan tarafından açıklandı.
ARSLAN: "DAHA GÜÇLÜ BİR YÖNETİM KURDUK"

Kırmızı siyahlı ekibe daha güçlü bir yönetim kadrosu kurmak için çaılşmaların uzun süredir devam ettiğini söyleyen Arslan, Aralık ayında çoğunluğun sağlanamadığı için yapılamayan Yozgatspor 1959 Futbol Kulübü Derneği Olağan Genel Kurul toplalntısının 1 Mart itibarıyla yapıldığını ve ortaya daha güçlü bir yönetimin çıktığını belirtti.
“YOLUMUZA DAHA GÜÇLÜ DEVAM EDECEĞİZ”
Yozagatspor’un yönetim kurulunda bu güne kadar görev yapmış herekese ayrı ayrı teşekkür eden ederek yeni Olağan Genel Kurul hakkında açıklamlar yapan Arslan, “Yozgatspor'un Aralık ayında kongresini yapmak üzerine bir takım çalışmalar yapmıştık. Üye kayıtlarımızı yenilemeye yönelik bir takım çalışmalar yaptık. Sonrasında bir adım öteye götürerek Yozgatspor'un kongresini yapmak ve biraz daha güçlü bir yönetim ile yolumuza devam etmek için çalışmalar yaptık. Bundan hareketle üye kayıtlarımızda tamamlandıktan sonra 31 Aralık’ta söz verdiğimiz gibi Yozgatspor'un kongresini yapmak üzere kulüp binasında topladık ama çoğunluk sağlayamadığımız için yasal süre kadar erteleme yapıldı. 1 Martta da çoğunluk aranmadan Yozgatspor'un kongresi yapıldı. Yozgatspor yeni bir yönetim oluşturdu” ifadelerine yer verdi.
“YÖNETİM KURULU 30 KİŞİDEN OLUŞTU”
Önceki dönemlere nazaran yeni yönetimdeki en büyük değişikliğin yönetim kurulunda görev alan kişi sayısının olduğunu söyleyen Arslan, “En önemli değişiklik daha önce 7 kişi olan yönetim kurulu sayısını 30'a çıkartmak oldu. Daha fazla arkadaşımızın katkı sağlayabilmesi adına böyle bir değişiklik yaptık. Yeni yönetim kurulu da kendi arasında toplanmak suretiyle görev bölümünü belirledi ve yürütme kurulunu seçti. Seçilen arkadaşlar; Başkan Kazım Arslan, Başkan Vekili Ahmet Yılmaz, As Başkan Mustafa Türkmen, As başkan Hacı Kartal, As Başkan Gencel Koyunbaşoğlu ve Ankara Temsilcisi, Mehmet Erol, Necati Kırlı, Harun Encümen, Yunus Erciyes, Ahmet Dalarslan, Eyüp Coşkun, Aydın Erkişi, Osman Solmaz, Okan Şenaltın, Ahmet Keskin, Muhammet Emin Erbek, Kaan Pınarcıoğlu, Nihat Kayhan, Abdülkadir Koçak, Nuri Genç, Emrah Ünlü, Osman Yıldırım, Burak Yılmazer, Fatih Mermertaş, Kemal İbiş, Duran Küçükduman, Yasin Şahin, Oktay Yıldırım, Oğuzhan Gözdel, Abdülkadir Yıldırım olmak üzere 30 tane arkadaşımız yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptı. Kendi arasında görev bölümü yapmak üzere 15 arkadaşımız değişik idari görevler aldılar” dedi.
“SEZON BAŞINDA BÜYÜK SIKINTILARIMIZ OLDU”
2019-2020 sezonu başlarken büyük sıkıntılar yaşadıklarını ama o zor günlerin geride kaldığını söyleyen Arslan, “Yozgatspor daha güçlü bir yönetim ile yoluna devam edecek. Sezon başında çok büyük sıkıntılar yaşadık. Çok sıkıntılı ortamlardan geçtik. Bunu hepiniz biliyorsunuz. Yozgatspor ligden düşmeye aday takımlar arasında gösterildi. Bazılarında böyle bir beklenti oluşmuştu. Ama Allah'a şükür Yozgatspor o zor günlerini de aştı. İnşallah bu ligde kalıcı olacak. Temennimiz Yozgatspor'un çok daha iyi noktalarda olması. Bunu inşallah başaracağız. 6 Hafta kaldı önümüzde inşallah bu 6 haftayı başarılı bir şekilde tamamlayıp ligi iyi bir yerde bitireceğiz” şeklinde konuştu.
“ERTELEME KARARI ÇIKABİLİR”
Liglerde olası bir erteleme olması durumunda gerekli tedbirlerin alınacağını ve bu duruma göre bir yol hartası çizileceğini söyleyen Arslan, “Bugün (Dün) Gençlik Spor Bakanlığı ve Federasyonu toplanıyor. Muhtemelen ligler ile ilgili de bir erteleme kararı çıkabilir. Tabii bu erteleme kararına göre de bizler pozisyonumuzu belirleyeceğiz” dedi.
“ÜYELİK ŞARTLARI GÖZDEN GEÇİRİLDİ”
Dernek üye yelpazesinin daha geniş olması içinde çalışmalr yapıldığını söyleyen Arslan açıklamalrına şu şekilde devam etti: “Yönetim kurulumuz Yozgatspor'u daha da halka açmak için bir karar daha aldı. Üyelik ile ilgili şartları yeniden belirledik, üye aidatlarını yeniden belirledik. Yıllık üye aidatı bin iki yüz TL, aylık yüz TL'ye denk geliyor. İnşallah yeni yönetim kurulumuz ile birlikte gerek basın mensupları ile gerekse kamuoyuna açık bir başka toplantıyla yeniden Yozgat'ın Yozgatlının huzuruna çıkacağız. Ama Türkiye'nin ve dünyanın içinde bulunduğu sağlık durumu sebebi ile daha fazla da geciktirmeden dar çerçeveli bir basın toplantısı ile kulübümüzün yönetim kurulunu kamuoyuna duyurmuş olalım. İnşallah bu 30 kişilik yönetimle birlikte Yozgatspor'u daha büyük başarılara taşıyacağız. Bugüne kadar Yozgat basını da bize destek verdi. Birilerinin köstek olma çabalarına karşın Yozgat Halkıda bize büyük ölçüde destek verdi. Biz Yozgatspor'un bu güne gelmesinde yararı olan herkese teşekkürü bir borç biliriz.”

Yorumlar