Aşevi ise günlük sıcak yemek dağıttığı kişi sayısını, ramazan ile birlikte artırdı.
Belediye'den her gün sıcak yemek

Yozgat Belediyesi, ramazan ayının başlamasıyla birlikte çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Yozgat’ta tüm camilerde temizlik başlatılırken, zabıta ekipleri fırın ve gıda satan işyerlerinde hijyen, etiket ve gramaj denetimlerini sürdürüyor. Aşevi ise günlük sıcak yemek dağıttığı kişi sayısını, ramazan ile birlikte artırdı.
Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Murat Tanışman, ramazan ayında belediye çalışmalarına tüm hızıyla devam ettiklerini belirterek, bir yandan salgın bir yandan ramazan için ilave önlemlerle ilçe halkına hizmet ettiklerini söyledi.
HALK SAĞLIĞI
Tanışman, vatandaşların sağlığı ve huzuru için yapılan çalışmaları sıralarken, “Belediye zabıta ekiplerimiz, halk sağlığını tehdit edebilecek durumları ortadan kaldırmak için yoğun mesai harcayarak işyerlerini denetliyor. Bu sayede hem salgın tedbirleri hem ramazan ile birlikte ilave önlemleri denetleyerek, vatandaşların sağlıklı bir alışveriş yapmaları için uğraşıyor. Aynı zamanda, bakkal ve marketlerde de özellikle son kullanma tarihi geçen ürünler, etiket ve kasa fiyatı gibi konularda kontrolleri gerçekleştirerek, vatandaşlarımızın güvenli alışveriş yapmaları için çabalıyor” dedi.
İHTİYAÇ SAHİPLERİNE YEMEK
Başkan Yardımcısı Tanışman, aş evinden 1991 yılından bu yana ihtiyaç sahiplerine yemek dağıtıldığına dikkat çekerek, Ramazan ayında da yemek dağıtımlarına devam edildiğini ifade etti. Tanışman, hasta, yaşlı ve kimsesizler için uygun kalorilerde özel olarak hazırlanan menü kapsamında haftanın 7 günü vatandaşların sıcak yemek ihtiyacını karşılandığını belirtti.Tüm ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek götüren aşevinin ramazan ayı dolayısıyla , günlük sıcak yemek kapasitesinin artırıldığının altını çizen Tanışman, kimsesizlerin kimsesi olmaya devam edeceklerini vurguladı.
DAYANIŞMA
Yozgat Belediyesi olarak sosyal ve gönül belediyeciliği anlayışıyla hizmet yürüttüklerini dile getiren Tanışman, "Yozgat’ta ihtiyaç sahibi olan, ekmek bulamayan, yemek bulamayan insanlar var. Bunların yardıma ihtiyaçları var. İhtiyaç sahibi insanlarımıza günlük yemek gönderiyoruz. Bu yemekleri görevli ekiplerimiz arabalarla, adreslere elden teslim vermek suretiyle hijyenik bir ortamda bu yardımları yapıyoruz” ifadelerini kullandı.
SEVİLAY KAYAASLAN

Yorumlar