Diyanet - Sen Yozgat Şube Başkanı Hamza Berker, ilçelere yaptığı ziyaretlerle, din görevlileri ile bir araya geldi.
Diyanet-Sen üyeleri bir araya geldi

Diyanet - Sen Yozgat Şube Başkanı Hamza Berker, Çandır’da sendika üyeleri ile bir araya gelerek gündeme ilişkin sohbette bulundu. Diyanet - Sen Yozgat Şube Başkanı Hamza Berker, sendika üyeleri ile zaman zaman bir araya geldiklerini söyledi. Üyeler arası birlik ve beraberliği pekiştirmeye çalıştıklarını aktaran Berker, sendika üyeleri ile fikir alışverişinde bulunduklarını ve beklentilerini dinlediklerini kaydetti.
Sohbet şeklinde geçen toplantılarda sendikal faaliyetler hakkında bilgilendirmede bulunan Berker, Kamu Personeli Danışma Kurulu (KPDK) toplantısında genel merkez tarafından Diyanet ve Vakıf hizmet kolunun tekliflerinin sunulduğunu hatırlattı.
Cami Görevlilerinin de 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi diğer personel gibi haftada 2 gün izin kullanmasının eşitlik ilkesi gereği uygulanması gereken bir durum olduğunu belirten Berker, bunun yanında din görevlilerinin kullandığı lojmanların BİB’e hizmet tahsisli olarak devredilmesi, hafta sonu nikah kıyan personele fazla çalışma ücreti verilmesi, murakıpların statüsü, Vefa Destek Gruplarında ve Filyasyonda görevlendirilen din görevlilerinin bu görev sürecince asli görevlerinden izinli sayılması vs bir çok konudaki tekliflerinin iletildiğine dikkat çekti.
Diyanet-Sen teşkilatının fedakar bir teşkilat olduğunu belirten Berker “Din görevlisinin, vakıf çalışanının haklarını ve itibarını daha da artırmak için, din hizmeti sunanları, Vakıf hizmetlerini yürütenleri hak ettikleri ücretlere kavuşturmak için mücadele veren, köy köy, ilçe ilçe, kent kent dolaşan, kendi zamanından sevdikleriyle geçireceği zamandan davası uğruna fedakarlık eden Diyanet-Sen şube başkanlarımı, yönetimlerini, ilçe temsilcilerimizi, kadın kolları komisyonlarımızı ayrı ayrı tebrik ediyorum” dedi. YAŞAR ÖZER

Yorumlar