Kurban bayramının ardından karayollarında ki trafik yoğunlaştı
Dönüş çilesi başladı

Kurban Bayramı’nı memleketlerinde geçiren vatandaşların dönüşü nedeniyle yollarda trafik yoğunluğu yaşanıyor.
9 günlük bayram tatili sona ererken vatandaşlar dönüş yolunda yoğunluk oluşturdu. Kurban Bayramı tatilini farklı şehirlerde geçiren vatandaşlar, bayramın üçüncü gününden itibariyle dönüş yoluna geçti. Tatilin ardından Pazartesi günü iş başı yapacak vatandaşlar, karayollarında yoğunluğa neden oldu.
Türkiye'nin önemli ulaşım ağlarından olan Yozgat'ta trafik yoğunluğu dikkat çekti. Kurban bayramının sona ermesinin ardından araç sürücüleri oldukça zor anlar yaşadı. E-88 karayolunda tatilcilerinin geri dönüşü tıkanmaya yüz tutan araç trafiğinde çileye dönüştü. Kurban Bayramı fırsatını değerlendirmek için tatile çıkan tatilcilerin dönüşü devam ediyor. Kurban Bayramı tatiline çıkan ve dö nüşü tatilin son gününe bırakmayıp, erken yollara çıkan tatilciler, Yozgat-Ankara E-88 karayolunda uzun araç kuyruğunun oluşmasına neden oldu. Trafiğin yer yer durma noktasına geldiği E-88 karayolunda bazı araç sürücüleri, mola vererek trafiğin açılmasını bekledi. Bazı vatandaşlar ise, “gelmek bir dert, gitmek başka bir dert” diyerek duygularını dile getirdiler. Trafik ekipleride yoğunluk karşısında almış olduğu tedbirlerle hummalı bir şekilde çalışmalarını sürdürdü. Ekipler yoğunluğun olduğu kavşaklarda trafik akışını rahatlatmaya çalışırken, sürücülere de dikkatli seyretmeleri konusunda uyarılarda bulundu.
VALİLİK UYARDI
Yozgat Valiliği’de geri dönüş için yola çıkan sürücüleri uyardı. Açıklamada “Uzun yol seyahatleriniz de kazalara mahal vermemek için seya hatleriniz boyunca belirli aralıklarla mola vermeyi unutmayın!” denildi.
UYKUSUZ YOLA ÇIKMAYIN
Yozgat Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İlhami Bakıcı, dönüşyoluna çıkan sürücüleri uyardı. Bakıcı, “Sürücülerimiz, evlerine dönerken çok dikkatli davranmalı” dedi.
Dönüş yolunda uykusuz direksiyona geçilmemesi, aşırı hızdan kaçınılması ve sık sık mola verilmesi gerektiğine dikkat çeken Bakıcı, trafik kurallarına uyulması ve bayramlarda trafikte 10 kat artan araç sayısı nedeniyle her zamankinden çok daha dikkatli olunmasının önemine işaret etti.

Yorumlar