Yozgat Belediyesi Ramazan Ayı nedeniyle vatandaşların yanında olmaya devam ediyor.
ESNAF DOSTU BAŞKANDAN DAYANIŞMA ADIMI

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, rahmet ve mağfiret ayı olan Ramazan’da gerçekleştirilecek sosyal çalışmalara ağırlık vereceklerini belirterek, zor durumda bulunan esnafa sahip çıkacaklarını söyledi.
Yozgat Belediyesi Ramazan Ayı nedeniyle vatandaşların yanında olmaya devam ediyor. Özellikle pandeminin de etkileriyle ekonomik açıdan zor zamanların yaşandığı şu günlerde Yozgat Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek sağlıyor.
Yozgat’ta korona virüs salgını sebebiyle geçimini sağlayamayan vatandaşlara Yozgat Belediyesi gıda ve hijyen malzemelerinin yer aldığı yardım paketleri dağıtılmaya başlandı.
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Türkiye’de yeni tip korona virüsün yayılması sonrasında zor durumda kalan işveren, işçi ve vatandaşları unutmadı. Korana virüs tedbirleri kapsamında kapanan iş yerleri ve iş verenlerine nefes aldıran Başkan Köse, içerisinde gıda ve hijyen ürünleri bulunan yardım kolilerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor.
Sosyal desteklerin Ramazan’da da süreceğini ifade eden Başkan Köse, ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaşmaya devam edeceklerini, Ramazan’ın bereketini şehrin tamamına ulaştıracaklarını dile getirdi. Ramazan Ayı’nın sabır, hoşgörü ve paylaşma ayı olduğunu dile getiren Başkan Köse, büyük bir aile olduklarını ve ailelerin en büyük özelliğinin de her şartta birbirlerine kenetlenerek destek olmaları olduğunu belirtti.
Salgın dolayısıyla Ramazanı buruk bir şekilde karşıladıklarını ifade eden Başkan Köse, rahmet ve mağfiret ayının tüm insanlığa sağlık getirmesini temenni etti. Başkan Köse, Ramazan’da ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaşmak için koordineli çalışmaların önemine işaret ederek, “Her gün devam eden sosyal yardım faaliyetlerimiz Ramazan’da artarak sürecek. Kimsesizlerin kimsesi olacak, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaşacağız” dedi.
Ramazan’ın manevi ikliminin bu yılda salgın dolayısıyla evlerde yaşanacağını ifade eden Başkan Köse, “Dayanışma ve paylaşmayı güçlendirmek, ihtiyaç sahiplerine destek olmak, kimsesizlerin yalnız olmadığını hissettirmek için her birimiz sorumluyuz. Tüm hemşehrilerimizin bu Ramazan’da da komşularını unutmayacağını, gönüllere dokunarak, iyilik için seferber olacağına inanıyorum. Ramazan ayı sağlık, huzur ve bereket getirsin” diye konuştu.
HABER MERKEZİ

Yorumlar