İYİ Parti Yozgat Merkez İlçe Başkanlığı Yozgat Belediyesi Büyük Sinema Kültür Merkezi’nde 2. Olağan Kongresini gerçekleştirdi.
İYİ DELEGELER ERASLAN DEDİ

Beyaz Lise ile Merkez İlçe Başkanı Aniş Kutlu ve Mavi Liste ile Ali Eraslan arasında geçen seçim yarışını kullanılan 276 oyun 161’ini alan Ali Eraslan kazanırken, Aniş Kutlu oyların 112’sini aldı. 3 oy ise geçersiz sayıldı.
MAVİ LİSTE KAZANDI
Yozgat Belediyesi Büyük Sinema Kültür Merkezi’nde yapılan kongreye İYİ Partililerin yoğun katılımı oldu. İYİ Parti Milletvekilleri, İYİ Parti Genel Merkezi’nden genel kurul üyeleri, Siyasi Parti temsilcileri çok sayıda partili ve vatandaşların katıldığı kongre oyların 19.00’da oy sayımının tamamlanması ile sona erdi. Oy kullanımı sırasında engelli vatandaşlar için oy sandığı sahnenin altına konulurken diğer vatandaşlar sahnede kurulan sandığa gelerek tek tek oylarını kullandılar. Seçim sonuçlarının açıklanması ile birlikte Kullanılan 276 oyun 161’ini alan Ali Eraslan’ın mavi listesi seçimi kazandı. Beyaz liste ile seçime giren Aniş Kutlu 112 oy alırken 3 oy geçersiz sayıldı.
“GELECEK KONRELER İÇİN UMUT VERDİ”
İYİ Parti Kurucu İl Başkanı Metin Özışık yapılan kongrenin gelecek kongreler ve iktidar yürüyüşü için umut verdiğini dile getirdi. Bir sonraki kongrelerin artık daha büyük yerlerde yapılacak kadar geniş katılımlı olacağını dile getiren Özışık,”2017’de ki kongremiz ile bugün ki kongremiz arasında ki fark çok önemli. Partimizin dünkü halinden bugünü daha da ileride bunu görüyoruz. 2017’de 71 üye ile kongre yapmıştık. Bugün 362 üyenin 276’sı oy kullandı. Katılımda yüksek oldu. Delege listesinde hata dan dolayı gecikme oldu. Bu hata olmasa katılım daha da fazla olabilirdi. Burada şunu da gördük ki kaybeden aday da kazanan adayda ertesi gün el ele İYİ Parti için çalışmaya devam edecekler. Bu durum beni çok mutlu etti. İYİ Parti’nin bir sonraki Merkez İlçe Kongresi’nin kapalı spor salonunda yapılacağına bugün inandım” ifadelerini kullandı.
“ASIL SEÇİM BUNDAN SONRA BAŞLIYOR”
Kullanılan geçerli 273 oyun 161’ini alarak yeni dönem Merkez İlçe Başkanı seçilen Ali Eraslan seçim için ekibi ile birlikte sıkı bir çalışma yaptıklarını dile getirdi. Merkez İlçe Başkanlık seçimi bitti bundan sonra asıl seçim çalışmaları başlayacak diyen Eraslan,”Seçim bir ekip işi. Çok iyi bir ekibimiz vardı. Birlikte çok iyi bir şekilde çalıştık. Tabi ki Aniş kutlu’da bizim ablamız oda partimize çok emek verdi. Merkez İlçe seçimimiz bitmiştir. Asıl seçim bundan sonra başlıyor. Bundan sonraki dönemde partimizin geleceği için, partimizin iktidara yürümesi için bütün ekibimiz ve tüm partililerimizle birlikte el ele vererek çalışacağız. Seçim sürecinde eşimin ve ailemin çok fazla desteğini gördüm. Özellikle eşim hiçbir zaman desteğini esirgemedi. Çalışma ekibime aileme özellikle teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

Yorumlar